Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Nacisms un staļiniskais komunisms – līdzvērtīgi

Tallinā notikusi Eiropas Kara veterānu konfederācijas (CEAC) konference, kurā ticis atbalstīts Igaunijas Frontinieku apvienības paziņojums, kas atzīst par līdzvērtīgiem nacismu un staļinisko komunismu.

CEAC apvieno Otrā pasaules kara veterānus neatkarīgi no tā, kurā pusē viņi karojuši. Igaunijas Frontinieku apvienībā apvienoti igauņi, kas cīnījušies abās frontes pusēs. Tās priekšsēdētājs Ilmars Hāviste apliecinājis, ka apvienības paziņojums konferencē ticis atbalstīts vienbalsīgi un kara veterāni to nosūtīs Eiropas Parlamentam.

Igaunijas Frontinieku apvienības paziņojumā teikts, ka staļiniskais komunisms un nacisms bijuši noziedzīgi režīmi, kuru dēļ vairākas neatkarīgas valstis pazuda no pēckara kartes un daudzi cilvēki gāja bojā vai tika pazemoti. CEAC konferencē un ar to saistītos pasākumos piedalījās 36 delegāti no Britānijas, Beļģijas, Spānijas, Francijas un citām Eiropas valstīm. Otrā pasaules kara veterāniem veltītā piemiņas ceremonijā Tallinas Jura nakts parkā CEAC goda medaļa tikusi pasniegta Igaunijas aizsardzības ministram Jākam Āvikso. Viņš uzsvēris, ka fašismam un totalitārajam komunismam ir viena seja. “Igaunija un tās vīri cīnījās abās frontes pusēs nevis par komunismu vai fašismu, bet pret abiem šiem režīmiem.”

BNS

August 5, 2008 - Posted by | 2. pasaules karš, Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: