Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Indulis Zālīte aiziet no amata

No 1995. gada par Totalitārisma seku dokumentēšanas centra (TSDC) vadītāju strādājušais Indulis Zālīte nolēmis atstāt savu amatu.

Pašreiz SAB pakļautībā esošās iestādes darbiniekiem kā gandrīz vienīgais uzdevums palicis apsargāt bēdīgi slavenos čekas maisus, kuros nekas nekustas un nenotiek. Dzīvu liecinieku tālākai totalitārisma noziegumu dokumentēšanai kļūst aizvien mazāk, un pa lielai daļai viņi visi jau uzklausīti.

Augstākā priekšniecība Satversmes aizsardzības birojā nav ar mieru plaši finansēt centra ieceres zinātnisko darbu veikšanai, pētniecības funkcijai. Kā nojaušams, arī ar algām TSDC ir visai paskopi, kālab jau iepriekš uz amatvietu valsts arhīvā pārgājis cits pieredzes bagāts pētnieks Ritvars Jansons.

Ar smaidu Indulis Zālīte atzina –, viņš beidzot būšot ņēmis vērā augstā Saeimas ierēdņa Dzintara Rasnača ieteikumu, savulaik caurlūkojot un lemjot par čekas maisu atslepenošanu, ka varbūt Zālīte aizsēdējies savā amatā, varbūt viņam vajagot kaut kur parotēt prom.

Turpmāk valsts dienestā zinošais speciālists, ilggadējais TSDC vadītājs diezin vai atgriezīšoties. Viņš strādāšot ar vārdā nenosauktiem atsevišķiem pētniecības projektiem, kurus, iespējams, finansēs arī no Eiropas naudas avotiem. Izpēte galvenokārt saistīšoties ar aukstā kara laiku tematiku. Neoficiāli zināms, ka Valsts prezidenta kancelejā arī izrādīta interese par aukstā kara problemātiku no vēsturiskā un specdienestu darbošanās redzesleņķa un TSDC konsultācijām šajā jomā.

Zālītes kungs prognozēja, ka “kustība ap VDK atstātajiem maisiem”, ziņotāju sarakstiem varētu atsākties vien kādu citiem nenoskārstu politisku aprindu apsvērumu dēļ. Cerība saņemt jaunu papildu informāciju un dokumentus no Maskavas esot vēl mazāka, nekā kad Dienvidosetija brīvprātīgi atkaliekļautos Gruzijas sastāvā. Zālītes atstātajā amatā esot sameklēts “mantinieks”, taču viņa vārdu bijušais vadītājs nevēlējās atklāt. Domājams, ka spraigos budžeta sastādīšanas un vispārējas nabadzības apstākļos visai nomaļus esošā TSDC centru sagaida grūtas dienas, un kādā pavisam nebaltā dienā iestādes tālāka pastāvēšana var kļūt apdraudēta.

http://mod.la.lv/main1.php?dat=2008-09-20&id=200809190952122&type=la

September 21, 2008 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: