Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Talkā ņem «baltiešu sazvērestību»

Viesturs Sprūde, Latvijas Avīze

Absurdi mēģinājumi attaisnot Molotova–Ribentropa paktu

Jo tuvāk nāk Molotova–Ribentropa pakta noslēgšanas 70. gadadiena, jo dīvainākas formas pieņem mēģinājumi šo 1939. gada 23. augustā noslēgto noziedzīgo vienošanos attaisnot. Jauno teoriju avots meklējams Maskavā, bet ne cienījamu akadēmisko vēsturnieku aprindās. Bija jau dzirdēts, ka, rau, angļi un franči esot tādi paši “nelieši” kā Staļins un Hitlers, ja ne vēl lielāki, jo 1938. gadā ar Minhenes vienošanos ļāvuši pēdējam atraut Čehoslovākijai Sudetus. Staļins skatījies, kas notiek, un darījis pakaļ. Bet šī teorija un mēģinājums salīdzināt nesalīdzināmas lietas (Minhenes vienošanās slepeni nesadalīja Eiropu ietekmes sfērās; nelikvidēja veselas virknes zemju neatkarību) tagad nobāl jauno “atklājumu” priekšā. To autors ir Kremļa favorīts un ideoloģizētās vēstures frontes galvenais cīnītājs Aleksandrs Djukovs, kurš pozicionējis sevi kā nikns Edvīna Šnores filmas “Padomju stāsts” kritizētājs un cilvēks, kura spējas bez mazākās aizķeršanās klāstīt absolūti melīgas lietas liek matiem celties stāvus. Vēl pagājušā gada vasarā šis indivīds nāca ar atklāsmi, ka patiesībā pirmās paktu ar nacistisko Vāciju parakstījušas Latvija un Igaunija un “bez [Igaunijas ārlietu ministra] Seltera–Ribentropa un Muntera–Ribentropa paktiem nebūtu bijis Molotova–Ribentropa pakta”. PSRS neesot varējusi mierīgi noskatīties, kā Baltijas valstis noslēdz neuzbrukšanas līgumu ar nacistiem, it kā ļaujoties to ietekmei, un tādēļ spērusi pretsoli. Citiem vārdiem sakot, baltieši pirmie sadraudzējušies ar Hitleru un “tautu tēvam” nekas cits nav atlicis kā rīkoties. Tāds notikumu traktējums ar liberālu smaidu vēl būtu uzklausāms, ja to teiktu 5. klases skolēns. Taču nu šīs muļķības pārceļojušas arī Latvijas krievvalodīgajā presē, turklāt apaugušas ar apgalvojumiem, ka 1939. gada 7. jūnija Vācijas–Latvijas un drīz pēc tam noslēgto Vācijas–Igaunijas neuzbrukšanas līgumu it kā pavadījuši slepenie papildu protokoli par savstarpēji koordinētu darbību karā pret Padomju Savienību!

Kaut kā nepārsteidz, ka Latvijas vēsturnieki nav uzgājuši norādes par šādām baltiešu “sazvērestībām” un slepeniem līgumiem nevienā dokumentu vai pat atmiņu stāstā. Kā saka profesors un Valsts prezidenta Valda Zatlera padomnieks vēstures jautājumos Antonijs Zunda: “Tās ir lielas blēņas.” Un skaidrs, ka Molotova–Ribentropa pakts nekādā ziņā nav salīdzināms ar Latvijas–Vācijas paktu. Pirmais pavēra ceļu uz Otro pasaules karu, kas sākās devītajā dienā pēc pakta noslēgšanas un sadalīja Austrumeiropu ietekmes sfērās starp Vāciju un PSRS, skāra Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas likteni, bet Latvijas–Vācijas līgums bija vien izmisīgs mēģinājums no Latvijas puses neiesaistīties topošajā konfliktā un saglabāt neitralitāti. Lai kā kādam Maskavas iedvesmotā “vēstures kara” cīnītājam to gribētos, Latvija nekad nav plānojusi agresiju pret citu valsti.

Citēšu profesoru Aivaru Strangu: “Vienīgais, kas toreiz tika izrunāts Berlīnē, bija, ka Vācija kara gadījumā solīja netraucēt Latvijas tirdzniecību Baltijas jūrā ar trešajām valstīm, ko vēlāk tomēr neizpildīja. Skaidrs, ka Vācija neoficiāli solīja Latvijai palīdzēt, ja Krievija uzbruks. Vienīgais, ko Latvijai var pārmest, ir ticība, ka Vācija mums palīdzēs PSRS iebrukuma gadījumā. Taču viena lieta ir ticēt, ka mums palīdzēs agresijas gadījumā, un otra – pašiem gatavot agresiju un to īstenot! Nekādu militāru līgumu – ne slepenu, ne atklātu – Latvijai ar Vāciju nebija. Ir milzīga starpība starp noticēšanu solījumiem un Molotova–Ribentropa paktu, kurš pavēra ceļu agresijai pret Poliju, Somiju, Baltiju, Rumāniju, Katiņas slaktiņam.” Lūk, tās arī ir lietas, kuras kādam ļoti gribētos paslēpt melu un tukšas muldēšanas saduļķotajos ūdeņos.

June 2, 2009 - Posted by | 2. pasaules karš, Vēsture

2 Comments »

  1. Bet pats skumjākais, ka krievu prese, un citi masu mēdiji šādas “slima suņa murgus” izplata un uztver kā saldo ēdienu, lai pēc iespejas vairāk sašķeltu Latvijas iedzīvotājus. Šī melu gūzma, kas nāk no totalitarās krievijas, krievu plašsaziņas līdzekļi kāri kampj un aizgūtnem izplata Latvijā. Par šadiem atreferējumiem ,rakstiem būtu jāsoda un jakontrolē. Situācija ar katru brīdi paliek arvien absurdāka, un draudīgaga, jo vietējie krievi ir daudz šajā ziņā kļuvusi agresīvāki neka viņu tautieši dzimtenē.

    Comment by pēča | June 3, 2009 | Reply

  2. Diemzel, esmu spiests piekrist. Palakaim shkiet, ka daudz laika nav palicis lidz paramilitaro organizaciju veidoshanai un “alus pucham”. Paraleles ar vacu imperisko ultranacionalistu histeriju un citiem trisdesmito gadu notikumiem ir acimredzamas un bazhas raisoshas. Tas attiecas gan uz pasha Krievija notiekosho, gan uz “krievvalodigo” aktivistu rosishanos Latvija. Ta vien shkiet, ka vesture atkartojas.

    Comment by Klaine | June 6, 2009 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: