Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krievijas arhīvi aizveras ciešāk

http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/latvijas.zinas/?doc=69203

Krievijas Aizsardzības ministrijas centrālais arhīvs saņēmis direktīvu, saskaņā ar kuru tas var ierobežot vēstures interesentiem brīvu pieeju pat tādiem dokumentiem, kas nav slepeni.

Latvijas vēsturnieku iespējas tas ierobežo tīri teorētiski, jo viņiem iekļūt šajā arhīvā jau tāpat bija teju neiespējami. Kā radiostaciju “Eho Moskvi” piektdien informējis Krievijā pazīstamais militārās vēstures speciālists Marks Soloņins, runa ir par dokumentiem “kuros ir negatīva rakstura informācija” par padomju un Krievijas militārpersonām. Krievijas Aizsardzības ministrijas arhīvā Podoļskā glabātie materiāli no dažādu armijas daļu štābiem, kara mācību iestādēm, kā arī karaspēka daļām attiecas uz laiku no 1941. gada līdz 80. gadu beigām. “Tur ir arī mūs interesējoši dokumenti par 1940. gadu un 24. teritoriālo korpusu (Latvijas armijas vienībām, kuras pēc padomju okupācijas tika iekļautas sarkanās armijas sastāvā). Bet tie jau tāpat skaitījās slepeni,” norāda Kara muzeja direktora vietnieks zinātniskajā darbā Juris Ciganovs. Kopumā arhīvs glabā vairāk nekā 18 miljonus dokumentu, tajā skaitā daudzu ievērojamu augsta ranga militārpersonu personīgās lietas. Kaut Krievijas aizsardzības ministrs Anatolijs Serdjukovs vēl 2007. gadā parakstīja pavēli par 1941.– 1945. gada sarkanās armijas un PSRS karaflotes dokumentu atslepenošanu, process, pēc Krievijas preses atzinuma, ritējis ļoti lēni, bet tagad vēl šī “dāvana vēsturniekiem Jaunajā gadā”. “Jāsaka, ka mūs tur arī agrāk neielaida, tādēļ attiecībā uz Latvijas vēsturniekiem tāpat nekas nemainīsies. Arī paši krievu vēsturnieki man privātās sarunās sacījuši, ka pat viņi nevar tikt pie dokumentiem Podoļskā. Kaut kādas iespējas “uz papīra” jau, protams, vienmēr pastāv. Bet realitātē…” komentē Ciganovs.

Netiek izslēgts, ka direktīvai ir kāds sakars ar Krievijas Federālā drošības dienesta vēršanos pret Pomorskas Valsts universitātes Krievijas vēstures katedras vadītāju profesoru Mihailu Suprunu, pret kuru ierosināta krimināllietu. Viņa noziegums ir tas, ka viņš it kā “savtīgos nolūkos” vācis ziņas un veidojis elektronisko datu bāzi par PSRS pilsoņiem – etniskajiem vāciešiem un poļiem, kas pēc Otrā pasaules kara administratīvā kārtā no 1945. līdz 1956. gadam tika nometināti Arhangeļskas apgabalā. Supruns strādāja pēc Vācijas Sarkanā Krusta lūguma.

December 14, 2009 - Posted by | Krievija, Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: