Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krievijā jau piedāvā iegādāties “daļiņu Eiropas” Baltijā

Raivis Dzintars.

Diskusijas rosinājusi ziņa par to, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs laikraksta “Delovoj telegraf” žurnālistam solījis izvērtēt iespēju pārdot ielu nosaukumus. “Samaksājot, piemēram, 10 tūkstošus eiro, katrs varētu pasūtīt ielu nosaukumu, piemēram, Romāna Abramoviča caurbrauktuve, Bila Geitsa šoseja, Meteorīta iela, Cocacola iela,” rosinājis “Delovoj telegraf”, ko galvaspilsētas mērs atzinis par interesantu un izskatīšanas vērtu priekšlikumu.

Protams, vismaz pagaidām nevaram zināt, vai mēra atbilde krievu žurnālistam bija tikai “pieklājīga asprātība” vai nopietna apņemšanās. Ja arī tā bija tikai jokošana, tad gribas vaicāt, vai tiešām krievu preses izpratnē joks var būt izdevies tikai tad, ja tiek pazemoti Latvijas pilsoņi? Starp rindiņām uztverams ļoti konkrēts mājiens: “Latvijā viss ir pērkams un, ja vēl kaut kas nav, tad drīz būs.” Cienīgi pilsētas vadītājam būtu atbildēt, ka, lai arī mūsdienās daži gatavi pārdot pat savu dvēseli, tomēr nevienam nav tiesību tā domāt par mūsu pilsētas iedzīvotājiem.

Kādā tālruņa sarunā gados cienījama kundze dalījās izjūtās, ka “Saskaņas centra” valdīšanas laiks Rīgas domē esot “jāpacieš ar sakostiem zobiem, pat ja brīžam no kauna gribas līst zemē”. Diemžēl arvien vairāk šķiet, ka runa ir ne tikai par kaunu, bet arī par reālu nākotnes bīstamību.

Nesen radās iespēja aplūkot kādu aptaujas anketu krievu valodā, kuru politiskās organizācijas “Saskaņas centra” vārdā aizpildījis un parakstījis kāds J. Urbanovičs. Aptaujas anketā minētā persona atbildējusi par politisko pārliecību un partijas nākotnes iecerēm:

aktīvi cīnīties par pilsonības piešķiršanu visiem, kas bijuši Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji līdz 1991. gadam un ir gatavi šo pilsonību pieņemt;

aktīvi cīnīties par oficiālās valodas statusa piešķiršanu krievu valodai;

aktīvi cīnīties par “Izglītības reformas 2004” atcelšanu un iestāties par garantētu iespēju iegūt visu līmeņu izglītību krievu valodā;

nekad neatzīt “tā saukto “1940. g. Latvijas okupāciju””;

atzīt krievus par Latvijas pamattautu.

Kā “Latvijas Avīzes” žurnālistam Ģirtam Zvirbulim paskaidroja Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs, viņš neatceroties, ka pēdējo desmit gadu laikā būtu kaut ko tādu parakstījis, un apgalvo, ka paraksts esot viltots. Iespējams, ka tā tiešām varētu būt, jo atzīšanās šādos politiskos mērķos tik apdomīgiem stratēģiem kā “SC” politiķi būtu pārlieku riskanta. Cits jautājums, vai “SC” spēj no šiem mērķiem norobežoties, piemēram, atklāti un bez aplinkiem pasakot, ka Latvija bija okupēta vai ka latviešu valoda mūžīgi jāsaglabā kā vienīgā oficiālā valsts valoda, kura ir jāzina visiem valsts iedzīvotājiem.

Tā vietā notiek pretējais, promaskaviskās nostājas aktīva apliecināšana. Barikāžu piemiņas dienas organizatori saņēma pazemojošu pliķi no Rīgas domes – barikāžu piemiņai piešķirti vien 200 lati, kamēr okupācijas un šausmu gadus simbolizējošais 9. maijs ieplānots kā līdz šim vērienīgākie divu dienu pilsētas svētki.

Krievijas sludinājumu lapās jau tiek piedāvāts iegādāties “daļiņu Eiropas” Baltijas jūras krastā. Krieviska Eiropas valsts ar lielu krievu kapitāla un Maskavas politisko ietekmi – mērķis, kuru īstenošanai anketā minētie uzdevumi ir ļoti nozīmīgi. Rīgas dome to visu īstenot nevar. Jauna Latvijas valdība ar “SC” kodolā gan.

January 24, 2010 - Posted by | Okupācijas sekas

1 Comment »

  1. Cien.autor ,esat gan Jūs “lētticīgs” , vai tad teiciens : ” skaldi un valdi ” neko neizsaka . Ja atmiņa mani neviļ , tad latviešu Latvijā pašlaik ir 60% , krievu 28% un pārējie ir krievvalodīgie =tātad dažādu tautību ,kam saskarsmes valoda ir krievu . Latvijā valsts valoda viennozīmīgi un neapstrīdami ir un būs latviešu valoda , jo tā taču ir Latvija , tāpat kā Krievija ir Krievija, Vācija ir Vācija u.t.t.Katrā valstī ir tauta un ir nācija ,apskataties uz ASV ,cik tur ir tautu pārstāvju ,bet kāda ir valsts valoda ?Latvija un latviešu valoda ir neapstrīdami jēdzieni , un punkts !!! Esiet kritiskāks lasot informāciju , te mana pieredze >> http://egucis.blogs.lv/2009/12/26/terehova-un-grebneva-tikai-sakums/ un >> http://www.russkie.org/index.php?module=fullitem&id=17298

    Comment by Egils Kuprijanovs | February 5, 2010 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: