Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

NRA raksti 16. marta sakarā

Šodien Rīgā aizturēts prokremliskās jauniešu organizācijas “Naši” līderis Marks Siriks, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts robežsardzes (VRS) preses pārstāve Kristīne Pētersone.
16.martā iespējami satiksmes ierobežojumi pie Brīvības pieminekļa Kā informē Rīgas domes pārstāvji, sakarā 16. marta pasākumiem pie Brīvības pieminekļa iespējami satiksmes ierobežojumi.
Administratīvā rajona tiesa šodien nolēma atcelt Rīgas domes aizliegumu rīkot 16.marta pasākumus. Līdz ar to rītdien plānotie pasākumi drīkstēs likumīgi notikt.
“Daugavas Vanagu” (DV) “jumta” organizācijas Centrālās (Pasaules) valdes (CV) priekšsēdētājs Juris Augusts lūdz 16. martā pieminēt latviešu leģionu mierīgi, ar cieņu un godu un nereaģēt uz provokācijām, kā arī pieprasa Simona Vīzentāla centram nesadarboties ar tiem, kas noliedz padomju kara noziegumus, informē DV CV.
Neatkarīgi no Administratīvās tiesas lēmuma par 16.marta pieteikto pasākumu norisi, Iekšlietu ministrijas dienesti šajā dienā strādās pastiprinātā režīmā un nodrošinās sabiedrisko kārtību. “Mēs ceram uz labāko, bet, protams, gatavojamies ļaunākajam scenārijam”, uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece, aicinot pašus cilvēkus nepakļauties dažādu rīkotāju iespējamām provokācijām.
Kurā vietā pieminēt kritušos?
Diskusijā par leģionāru piemiņas dienas nepieciešamību piedalās Raivis Dzintars, partijas Visu Latvijai! līderis, un Jānis Kuzins, Latvijas antifašistiskās komitejas pārstāvis.
Rīt, 16. martā, bijušie leģionāri pulcēsies ikgadējā savu kritušo biedru piemiņas brīdī Kurzemes Brāļu kapos Lestenē.
16. martā plānotajiem pasākumiem pie Brīvības pieminekļa nav nekāda sakara ar leģionāriem un viņu piemiņu. Tā šodien medijiem pauda Rīgas mēra Nils Ušakovs. Viņš uzskata, pasākumus rīko atsevišķas sīkpartijas, kas vēlas izrādīties.
Igaunijas organizācija “Nočnoi Dozor” (“Naktssardze”), kuras aktīvisti savulaik tika apsūdzēti par masveida nekārtību organizēšanu Tallinā, nolēmusi nosūtīt uz Rīgu savus pārstāvjus, lai 16. martā sekotu leģionāru gājiena norisei, – tā ziņo interneta medijs “Regnum”.
Ventspils leģionāri godinās biedru piemiņu Lestenē
Ventspils leģionāri otrdien, 16.martā, brauks uz Brāļu kapiem Lestenē; tie, kas neaizbrauks, aizies kara biedrus pieminēt pie Baltā krusta Ventspilī, kur apbedīti leģionāri, – informē portāls ventasbalss.lv.
Svētdien, 14.martā, plkst.12 pie tirdzniecības centra “Origo” jauniešu biedrība “Vienota Latvija” kopā ar Vladimira Putina jauniešu organizāciju “Naši” dalīs rīdziniekiem Georga lentītes, sola biedrības “Vienota Latvija” līderis Eduards Svatkovs.
Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā pirmdien, 15.martā, plkst.13 plānots izvērtēt Rīgas domes aizliegumu rīkot visus 16.martā pieteiktos pasākumus.
Augstākās tiesas (AT) Senāta Administratīvo lietu departaments šodien atcēlis Administratīvās rajona tiesas 2009.gada spriedumu, ar kuru atstāts spēkā Rīgas pašvaldības aizliegums biedrībai “Daugavas Vanagi Latvijā” 16.martā rīkot vairākus pasākumus.
Vērtējot Rīgas domes pieņemto lēmumu aizliegt visus 16.martā pieteiktos pasākumus, iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzskata, ka šādam lēmumam nav pamatojuma.
Jaunā laika (JL) Rīgas domes (RD) frakcija pauž neizpratni par RD lēmumu aizliegt visus 16.martā pieteiktos pasākumus un cer, ka 16.marta pasākumu pieteicēji griezīsies tiesā, lai tiesas ceļā nodrošinātu savu demokrātisko tiesību ievērošanu, LETA informē JL Rīgas domes frakcija.
Rīgas domes (RD) lēmums aizliegt 16.martā pieteiktos pasākumus pilsētā ir latviešu leģionāru nerrošana un, iespējams, biedrība apstrīdēs šo lēmumu tiesā, paziņojis biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” centrālās valdes pilnvarotais pārstāvis 16. marta pasākuma organizēšanā un RD deputāts Jānis Atis Krūmiņš (PS).
Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu rīkošanai iesniegto pieteikumu izskatīšanas komisija šodien, līdzīgi kā pagājušajā gadā, nolēma aizliegt visus 16.martā pieteiktos pasākumus pilsētā.
Nākamnedēļ Nila Ušakova (SC) vadītajai Rīgas domei būs jāatbild, vai tā atļaus kādu no trim pieteiktajiem leģionāru un tā dēvēto “antifašistu” pasākumiem Brīvības pieminekļa tuvumā 16. martā.
Dienu pirms 16.marta Rīgā plānota holokaustam un ”neonacisma atdzimšanai” veltīta plaša konference, uz kuru grasās ierasties Simona Vīzentāla centra Izraēlā direktors Efraims Zurofs, šodien vēsta “Latvijas Avīze”.
Rīgas pašvaldībā 16. martā pieteikts vēl viens pasākums pie Brīvības pieminekļa.

March 16, 2010 - Posted by | 16.marts

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: