Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Hitlerisms un staļinisms

Franks Gordons

Rīgā notikušajā konferencē “pasaules krievvalodīgo ebreju” runasvīri Boriss Špīgels un Valērijs Engels apgalvoja – staļinisms neesot salīdzināms ar hitlerismu.

Nu ko, lai runā fakti. Tīmekļa vietnē “www.reitingi.lv” lasāma Ojāra Blumberga liecība. Viņš apraksta, ka 1952. gadā, kad viņš bija nodarbināts rūpnīcā “Granīts” kā akmens apstrādes meistars, turp ar trīsasu automašīnām no Kaļiņingradas – bijušās Kēnigsbergas – atveda 50 lielgabarīta kapakmeņus, kas ņemti no šīs vēl nesen vāciskās pilsētas ebreju kapiem. Rīgas rūpnīcā “Granīts” tos vajadzēja apstrādāt – notīrīt ebrejisko nelaiķa vārdu un citus ierakstus priekšpusē un apslīpēt aizmuguri, lai tur varētu iegravēt jaunu ierakstu. Vārdu sakot, kapakmeņi kļuva “judenrein” un drīz vien parādījās kompartijas dižvīru vai citu padomju slavenību atdusas vietās, piemēram, Maskavas Novodevičjes kapos.

Hitlerieši, kas Kēnigsbergas ebrejus nosūtīja uz nāves nometnēm, viņu kapus neaiztika, bet jaunie pilsētas saimnieki – Staļina impērijas varas orgāni – tos izpostīja un pieminekļus apgānīja. Kēnigsbergas ebreju kapos apglabāts arī mans vectēvs no mātes puses – Hiršs Israelits, kurš nomira 1937. gadā, vēl pirms t. s. “Kristallnacht” grautiņa.

Maskavas priekšpilsētā, tālāk raksta O. Blumbergs, pirms kara “atradās arhitektūras un mākslinieciskās apdares ziņā skaistākie un kapakmeņu ziņā dārgākie, greznākie kapi Rīgā”. Šie Rīgas vecie ebreju kapi 1952. gadā vēl bija teicamā stāvoklī. No sevis piemetināšu: vācu okupācijas laikā šai kapsētā steigšus izraktās bedrēs sameta ceļā uz Rumbulu nošauto līķus (iespējams, šis liktenis skāra arī manu vectēvu no tēva puses – Hiršu Gordonu). 1952. gada nogalē rūpnīcā “Granīts” tika saņemts rīkojums: kapakmeņus savākt, apstrādāt – tāpat kā no Kēnigsbergas atvestos – un tīrus (t. i. “judenrein”) sagatavot jaunai izmantošanai. Bija jāatrod vieta Vissavienības civilās aviācijas inženieru institūta jaunajam korpusam. Šī augstskola gatavoja kadrus ne tikai Padomju Savienībai, bet arī “socnometnes” valstīm, Sīrijai, Libānai…

Zināmā mērā varam teikt, ka šī slavenā padomju augstskola celta uz ebreju kauliem. Drūms un skumjš stāsts. Bet salīdzināt – nini.

March 17, 2010 - Posted by | Vēsture

1 Comment »

  1. […] http://www.reitingi.lv Franka Gordona raksts par šiem notikumiem […]

    Pingback by Kādas drūmas atmiņas Zurofa k-ga apciemojuma sakarā… « gulags.lv | March 18, 2010 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: