Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Publisko video ar 1945. gada vācu bēgļu slepkavībām Prāgā

Čehijā publiskoti dokumentālie kinomateriāli, kuros iemūžināts, kā 1945. gada 10. maijā Prāgā tiek nošauti vācu bēgļi, vēsta “Spiegel”. Materiālu, kura kopējais garums ir septiņas minūtes, uzņēmis čehu kinoamatieris Irži Šmelničeks (Jiri Chmelnicek), un tajā attēlots, kā Sarkanā Armija ieņem pilsētu.

Dokumentālajos kino kadros redzams, kā vācu bēgļi tiek sadzīti pie Prāgas priekšpilsētas kinoteātra “Borislavka”.  Tālāk kamera iemūžinājusi ceļu. Gar to ar muguru pret objektīvu pie nelielas sienas stāv vairāk nekā četrdesmit vācieši, starp kuriem vismaz viena ir sieviete. Vēlāk sākas viņu nošaušana, un cilvēki cits pēc cita krīt zemē. Daži ievainotie, uz zemes guļot, lūdz žēlastību.

Vēlāk pāri nošautajiem un ievainotajiem brauc Sarkanās Armijas kravas mašīna, kura saspiež gan mirušos, gan tos, kas vēl ir dzīvi. Tālāk materiālā redzams, kā citi vācu bēgļi pļavā rok bedri masu kapiem.

Kurš tieši nošāva vācu bēgļus pie kinoteātra “Borislavka” – sarkanarmieši vai čehu zemessardze -, kā arī to, kas bija nošautie, paliek nezināms. Jebkurā gadījumā šī filmiņa faktiski kļuva par pirmo dokumentālo liecību tam, kā izrēķinās ar vācu civilajiem iedzīvotājiem Čehijā kara beigās. Iepriekš bija zināma  ASV Gaisa karaspēka operatora 1945. gada maija sākumā pie Pilzenes uzņemta filma, kurā iemūžināti zemē guļoši nogalināti un ievainoti vācieši.

Kara beigās, pirms Sarkanās Armijas atnākšanas, vairāk nekā trīs miljoni vāciešu bija spiesti bēgt no Čehoslovākijas (no Sudetas kalniem un citiem reģioniem). Vairāk nekā 30 000 no viņiem kļuva par atriebības upuriem.

June 4, 2010 - Posted by | 2. pasaules karš, kara noziegumi, Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: