Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Melnā sotņa paceļ galvu. Sitīsim?

http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/blog/klementine/nelietiba

Lietuva ieņem principiālu pozīciju

Vakar izskanēja ziņa par Lietuvas kriminālkodeksa papildinājumu, ko Lietuvas Okupācijas un genocīda dienā pieņēmis Lietuvas Seims. Turpmāk personas, kas Lietuvā publiski noliegs vai atbalstīs PSRS vai nacistiskās Vācijas noziegumus pret Lietuvas Republiku un tās iedzīvotājiem, tiks sodītas ar naudas sodu, brīvības ierobežošanu vai brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem.

“Mūsu valsts pieredze pārliecinoši parādījusi, ka, neraugoties uz atšķirībām ideoloģijās, divi totalitārie režīmi – nacisms un komunisms – izdarījuši noziegumus pret cilvēcību. Tāpēc nedrīkst vienu režīmu nosodīt, bet otra noziegumus noklusēt,” uzsvēra likumdošanas iniciatīvas autore, Seima deputāte Vilija Aleknaite-Abramiķiene (avots).

Piektā kolona paceļ galvu

Iespējams, šis likumdošanas papildinājums no komunistisko revanšistu puses tiks traktēts kā vārda brīvību ierobežojošs mehānisms. Taču reāli izvērtējot situāciju, es teiktu, ka šāda aizsardzība ir elementāra nepieciešamība arī Latvijā. Masīvā kādas kaimiņvalsts propaganda, kas ielauzusies mūsu masu saziņas telpā, jau kļūst smacējoša.

Demokrātiskie principi izrādījušies ērta vide elementiem, kas ienīst Latviju. Viņuprāt, padomju varas noziegumi ir saprātīgi un attaisnojami. Viņu acīs Kononovs un tamlīdzīgi slepkavas ir atdarināšanas cienīgi varoņi. Šādas tēzes varam lasīt pat Dienas mājaslapā, nemaz nerunājot par Latvijas valstij klaji naidīgiem medijiem (piemēram, Delfi.ru).

Rīga – skaista padomju pilsēta?

Nupat šopavasar iebraucu Rīgā apciemot draudzeni. Mikroautobusā pa visu salonu mundri bļaustījās krievu radio (starp citu, tajos nekad vēl neesmu dzirdējusi latviešu radio: vai valodas likums Rīgā nedarbojas?). Cita starpā radio diktore, jauna meitene, teica – “šī diena vēsturē … 25.marts … tika izvesti tik un tik tūkstoši valsts varas ienaidnieku. Nacionālisti šo soli nepamatoti mēģinājuši dramatizēt, taču ir labi zināms, ka Sibīrijā šiem cilvēkiem slikti neklājās: ne visi atgriezās pēc reabilitācijas.”

Tajā brīdī gandrīz zaudēju samaņu. Cik ģimenes tika izpostītās, cik bērnu un sirmgalvju aizdzīti verdzībā un nāvē! Tā bija visu Latvijas ierdzīvotāju traģēdija: nezvēri izpostīja saimes, neraugoties uz tautību. Bet skuķis, kam nav ne mazākā priekšstata par to, cik vērta cilvēka dzīvība, Latvijas masu medijā PUBLISKI MELO.

Atceroties šo epizodi, es abām rokām balsošu PAR. Par šādu likumdošanas aktu Latvijas teritorijā. Lai padomju režīma noziegumus, slepkavu Kononovu un citus mēslus publiski neuzdrošinātos attaisnot un slavināt ne svešu valstu oficiālie sūtņi, ne viņu algoti čeloveki. Prasīšu to no Saeimas deputātu kandidātiem savā apgabalā!

Kopš manas apņemšanās nebija pagājis vairāk par diennakti, kad guvu nepārprotamu apstiprinājumu šāda likumdošanas akta nepieciešamībai. Daugavpils pilsētas oficiālais (!) portāls publiski sludinājis, ka izvešanas bijis “mīkstsirdīgs solis”. No šīs publikācijas noprotams, ka deportācijas bijušas lieka greznība – noprotams, ka viņaprāt Latvijas valstij lojālos pilsoņus racionālāk bijis nogalināt uz vietas.

Deportācijas – pārlieka humānisma izpausme

Tēvzemei un Brīvībai / LNNK Saeimas frakcija vērsusies Drošības policijā ar lūgumu ierosināt krimināllietu pēc Krimināllikuma panta “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”, kā arī par nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu – par Daugavpils oficiālajā ziņu portālā “Gorod.lv”  publicēto rakstu “Deportācijas – pārlieka Padomju varas humānisma izpausme” (pilns publikācijas teksts lasāms šeit).

“Šī raksta autors 1941.gada deportācijas atzīst par “pārāk maigām”, vienlaikus veltot nicinošus izteikumus šo notikumu pieminētājiem. Šādi izteikumi, kas apzināti publicēti dienu pēc Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas, ir uzskatāmi par spļāvienu sejā visiem totalitāro režīmu upuriem. Tie tālu pārsniedz jebkādas preses brīvības robežas, aizskarot un aizvainojot nevainīgu upuru un viņu radinieku jūtas”, norāda TB/LNNK (avots).

Pienācis laiks aizstāvēt noslepkavoto piemiņu un dot pretsparu neliešiem.

June 17, 2010 - Posted by | Apmelojumi, Okupācijas sekas

1 Comment »

  1. Tas īstenībā ir ārprāc, kas darās.

    Sādu likumu vajag pec iespējas ātrāk!

    Comment by heh | June 17, 2010 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: