Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Zurofs nosoda lēmumu atļaut pieminēt nacistiskās Vācijas karaspēka ienākšanu Rīgā

Zurofs

http://www.delfi.lv/news/national/politics/zurofs-nosoda-lemumu-atlaut-pieminet-nacistiskas-vacijas-karaspeka-ienaksanu-riga.d?id=32745297

Simona Vīzentāla centrs izplatījis paziņojumu, kurā nosodīts otrdien Administratīvajā rajona tiesā pieņemtais lēmums, ar kuru atcelts Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (LPP/LC) 19.jūnija lēmumu neatļaut 1.jūlijā pie Brīvības pieminekļa pieminēt Rīgas atbrīvošanu no PSRS 1941.gadā un nacistiskās Vācijas karaspēka ienākšanu galvaspilsētā.

Protestējot un paužot sašutumu par lēmumu atļaut pieminēt nacistiskās Vācijas karaspēka ienākšanu Rīgā, Simona Vīzentāla centra Izraēlas biroja direktors Efraims Zurofs savā paziņojumā šo tiesas lēmumu nosaucis par “neizprotamu un cietsirdīgu aizvainojumu” visiem nacisma upuriem un tiem, kuri cīnījās, lai glābtu pasauli no nacistu totalitārisma.

“Ir neaptverami, ka NATO un ES dalībvalsts var atļaut notikt kam tādam. Svinot nacistu ienākšanas gadadienu Rīgā 1.jūlijā, tiek sveikta masu slepkavošana, ko Latvijā veica nacisti, galvenokārt – ebreju, bet arī komunistu, čigānu un garīgi slimo slaktēšana. Rīkojot šādu pasākumu pie Brīvības pieminekļa, tiek aizvainoti arī visi tie, kas cīnījās par demokrātisku Latviju, stingri aizstāvot savus uzskatus,” teikts Zurofa paziņojumā. “Mēs aicinām cilvēkus ar veselo saprātu nepieļaut Rīgā šādu aizvainojumu un skaidri un nepārprotami paust, ka Latvijā netiks paciesta nacisma, 20.gadsimta sērgas, glorifikācija.”

Kā ziņots, Administratīvā rajona tiesa šodien apmierināja Ulda Freimaņa pieteikumu un atcēla Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (LPP/LC) 19.jūnija lēmumu neatļaut 1.jūlijā pie Brīvības pieminekļa pieminēt Rīgas atbrīvošanu no PSRS 1941.gadā un nacistiskās Vācijas karaspēka ienākšanu galvaspilsētā.

Kā iepriekš informēja Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Ksenija Novikova, tiesa arī nolēma piedzīt no Rīgas pašvaldības par labu pasākuma pieteicējam Freimanim viņa samaksāto valsts nodevu 20 latu apmērā. Spriedums ir izpildāms nekavējoties, bet to varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākās tiesas Senātā 30 dienu laikā no 12.jūlija, kad būs pieejams pilns sprieduma teksts.

Premjers un ĀM: likumsargi nedrīkst pieļaut II Pasaules kara upuru zaimošanu

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) un ārlietu ministrs Aivis Ronis pauž neizpratni par tiesas lēmumu, kas ļaus ceturtdien pie Brīvības pieminekļa atzīmēt nacistiskās Vācijas karaspēka ienākšanu Rīgā 1941.gadā, un uzsver, ka Latvijas likumsargiem jādara viss, lai nepieļautu kara upuru zaimošanu, teikts valdības pārstāvju paziņojumā.
Premjers un ārlietu ministrs ir neizpratnē un satraukti par Administratīvās rajona tiesas lēmumu atcelt Rīgas domes aizliegumu ceturtdien, 1.jūlijā pie Brīvības pieminekļa pieminēt “Rīgas atbrīvošanu no PSRS 1941.gadā un nacistiskās Vācijas karaspēka ienākšanu galvaspilsētā”.

Valdības pārstāvji uzskata, ka Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm būtu jādara viss, lai nepieļautu II Pasaules kara upuru piemiņas zaimošanu un valsts un pilsoņu iznīcināšanas attaisnošanu.

“Nacismam nav attaisnojuma, tā noziegumi pret cilvēci ir sāpīgi vēl šodien. Hitlera un Staļina uzskatu propagandēšana ir pazemojoša mūsu tautai un valstij. Latvijas valdība respektē Satversmē garantētās cilvēktiesības un tiesas neatkarību, taču vārda brīvība nevar attiekties uz nacisma propagandu. Provokatoriem un kolaboracionistiem vienmēr jāsaņem adekvāts sods. Esam pārliecināti, ka šādu nostāju atbalsta arī visas Latvijas politiskās partijas,” kopīgā paziņojumā norāda Dombrovskis un Ronis.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa otrdien apmierināja Ulda Freimaņa pieteikumu un atcēla Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (LPP/LC) 19.jūnija lēmumu neatļaut 1.jūlijā pie Brīvības pieminekļa pieminēt Rīgas atbrīvošanu no PSRS 1941.gadā un nacistiskās Vācijas karaspēka ienākšanu galvaspilsētā.

Simona Vīzentāla centrs jau paudis sašutumu par tiesas lēmumu. Centra Izraēlas biroja direktors Efraims Zurofs savā paziņojumā šo tiesas lēmumu nosaucis par “neizprotamu un cietsirdīgu aizvainojumu” visiem nacisma upuriem un tiem, kuri cīnījās, lai glābtu pasauli no nacistu totalitārisma.

http://www.delfi.lv/news/national/politics/premjers-un-am-likumsargi-nedrikst-pielaut-ii-pasaules-kara-upuru-zaimosanu.d?id=32754645

June 30, 2010 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: