Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krievijai nepatīk Latvijas ierosinājums

Foto: Shutterstock
BNS

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) Latvijas un vēl piecu valstu ierosinājumu Eiropas Savienībā (ES) noteikt kriminālsodu par komunistu režīmu noziegumu noliegšanu nodēvējusi par mēģinājumu politizēt vēsturi.

“Tas var liecināt par to, ka, lai gan mēs par to izjūtam dziļu nožēlu, atsevišķām Eiropas Savienības valstīm vēstures politizācija ir viens no prioritārajiem valsts uzdevumiem,” brīfingā Maskavā teica Krievijas ĀM preses sekretāra vietnieks Aleksejs Sazonovs.

“Iniciatori deklarē labus mērķus – piemiņas saglabāšanu par upuriem, lai nepieļautu totalitārisma atzīšanu,” sacīja Sazonovs.

“Taču visiem ir acīmredzams, ka viņu patiesais uzdevums ir komunistiskās pagātnes demonizācija, tās objektīvās izpētes traucēšana, bet perspektīvā – komunisma ideoloģijas pielīdzināšana nacismam,” piebilda Krievijas ĀM pārstāvis.

Viņš uzsvēra, ka Krievija konsekventi iestājas pret vēstures politizāciju.

“Tikai esot brīviem no politiskajām važām, vēsturnieki varēs iepazīstināt sabiedrību ar pagātnes notikumu objektīvu ainu,” sacīja Sazonovs.

Viņš pauda cerību, ka “mūsu partneri Eiropas Savienībā pareizi sapratīs Krievijas pozīciju”.

Sešas Centrālās un Austrumeiropas valstis, to vidū Latvija un Lietuva, otrdien aicināja Eiropas Komisiju (EK) atzīt par krimināli sodāmu komunistu režīmu noziegumu noliegšanu, tādējādi pievēršot lielāku uzmanību šo režīmu upuriem.

Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Čehijas, Rumānijas un Ungārijas ārlietu ministru parakstītajā vēstulē ES tiesiskuma, pamattiesību un pilsonības komisārei Vivianai Redingai teikts, ka “taisnīguma principam ir jānodrošina vienlīdzīga attieksme pret visu totalitāro režīmu upuriem, kā arī atbilstoša visu starptautisko noziegumu novēršana”.

“Lai novērstu labvēlīgus apstākļus totalitārisma ideoloģiju atjaunošanai un atdzimšanai, pret katru starptautiska nozieguma noliegšanas gadījumu ir jāvēršas pēc vienotiem standartiem,” teikts aģentūras BNS rīcībā esošajā vēstules kopijā.

“Publiska piedošana, noliegšana vai uzkrītoša totalitārisma noziegumu trivializēšana” ir krimināli jāsoda, nešķirojot, kāda režīma laikā šis noziegums pastrādāts, uzskata ārlietu ministri. Viņi piebilda, ka holokausta noliegšana jau tagad daudzās ES valstīs ir aizliegta, bet šādai attieksmei jābūt arī pret Padomju Savienības un tās sabiedroto pastrādātajiem noziegumiem.

Šī vēstule ir nosūtīta neilgi pirms tam, kad EK publiskos secinājumus par totalitārisma režīmu noziegumu novērtējumu un atbilstošu tiesisko instrumentu ieviešanu Eiropas Savienības (ES) līmenī. Vēstules iniciators ir Lietuvas ārlietu ministrs Audronis Ažubalis.

Gada sākumā Lietuva ar likumu aizliedza nacistu un komunistu režīmu noziegumu noliegšanu.December 17, 2010 - Posted by | genocīds, kara noziegumi, Krievija, PSRS, totalitārisms, Vēsture

2 Comments »

  1. Kuru gan interesē kaut kādas krievijas viedoklis?

    Comment by Minhauzens | December 17, 2010 | Reply

  2. “Kuru gan interesē kaut kādas krievijas viedoklis?”
    labi sasaucas ar šo:
    http://diena.lv/lat/tautas_balss/blog/nikomeds/vietas-atbrivosana-2-austrumu-kaiminam-tadas-pat-problemas

    Comment by ... | December 17, 2010 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: