Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Notiks diskusija par Otro pasaules karu un politiku Latvijā un Krievijā

Andris Šnē, LU VFF

Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultāte un Valsts pētījumu programmas „Nacionālā identitāte” projekts „Latvijas sociālā atmiņa un identitāte” rīko publisku diskusiju „Runājot par karu un politiku: Otrā pasaules kara vēsture un atmiņa Latvijā un Krievijā”.

Diskusijā tiks apspriesti mūsdienās aktuālie jautājumi par Latvijas okupācijas neviennozīmīgo izvērtējumu abās valstīs, kolaborācijas problemātiku un attieksmi pret to, padomju un nacistu politiku Latvijā, kā arī cita ar Otrā pasaules kara norisēm Latvijā saistītā problemātika. Tāpat diskusijā tiks skarti jautājumi par Krievijas un Latvijas vēstures politikas un vēsturiskās apziņas kopīgajiem un atšķirīgajiem momentiem.

Diskusijā piedalīsies Krievijas vēsturniece, Sanktpēterburgas A. Hercena Valsts Pedagoģiskās universitātes profesore un Ermitāžas direktora padomniece Jūlija Kantore, grāmatas “Baltija: karš bez noteikumiem (1939–1945)” autore, kā arī latviešu vēsturnieki un vēsturiskās apziņas pētnieki – prof. Dr.hist. Vita Zelče (LU Sociālo zinātņu fakultāte (SZF)), prof. Dr. habil.hist. Inesis Feldmanis (LU Vēstures un filozofijas fakultāte (VFF)), prof. Dr.hist. Ilgvars Butulis (LU VFF), doc. Dr.hist. Jānis Ķeruss (LU VFF), asoc.prof. Dr.hist. Daina Bleiere (Rīgas Stradiņa universitāte), Dr. hist. Ritvars Jansons (Latvijas Okupācijas muzejs), Dr.sc.pol. Nils Muižnieks (LU SZF Sociālo un politisko pētījumu institūts) un Dr.hist. Kaspars Zellis.

Diskusija notiks šā gada 16. februārī plkst. 15.00 LU Vēstures un filozofijas fakultātē Mārstaļu ielā 28/30, 4. auditorijā. Diskusija notiks krievu valodā.

Diskusijā aicināti piedalīties Latvijas augstskolu mācībspēki, studenti un visi vēstures interesenti!

February 15, 2012 - Posted by | 2. pasaules karš, Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: