Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Pārrunā pieminekļa celtniecību komunisma upuru piemiņai Kanādā

Pārrunā pieminekļa celtniecību komunisma upuru piemiņai Kanādā
Diena.lv. 2012. gada 16. februāris

Ceturtdien Latvijas vēstnieks Kanādā Juris Audariņš rīkoja tikšanos ar Kanādas labdarības organizācijas Veltījums brīvībai latviešu izcelsmes valdes priekšsēdētāju Alīdi Forstmani, lai pārrunātu organizācijas aizsākto projektu – pieminekļa celtniecību komunisma upuru piemiņai Kanādas galvaspilsētā Otavā, portālu Diena.lv informēja Ārlietu ministrijā.

Uz tikšanos bija aicināti arī Kanādā akreditētie Bulgārijas, Čehijas, Horvātijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Ukrainas un Ungārijas vēstnieki un vēstniecību pārstāvji, ņemot vērā, ka šo valstu nacionālās kopienas atbalsta pieminekļa celtniecību.

Projekts tika aizsākts 2008. gadā. Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers ir uzsvēris, ka piemineklis godās to neskaitāmo un nezināmo miljonu upuru piemiņu, kas ir cietuši un gājuši bojā komunistiskās varas pāridarījumu dēļ, kā arī kalpos kā nozīmīga vēstures liecība nākamajām kanādiešu paaudzēm.

Minētā pieminekļa celtniecība ir atzīta par valsts mēroga nozīmes projektu, jo Kanādā dzīvo vairāk nekā astoņi miljoni iedzīvotāju, kuru izcelsmes valstis ir ilgstoši atradušās komunistisko režīmu varā, tostarp arī Latvija.

Pieminekļa mērķis būs kalpot par piemiņu komunisma upuriem, pievēršot arvien lielāku Kanādas valdības un sabiedrības uzmanību un veicinot izpratni par vēstures notikumiem vēl pavisam nesenā pagātnē. Kā apgalvo projekta autore Alīde Forstmane, tā būs vieta, kur cietušajiem un viņu pēcnācējiem pulcēties, likt ziedus un pieminēt kritušos cīņā par taisnību, brīvību un neatkarību. Šis būs pirmais piemineklis Kanādā totalitāro režīmu upuru piemiņai, kurā būs ietverts vārds “komunisms”.

Par pieminekļa atrašanās vietu ir izraudzīts gleznains parks – Provinču un teritoriju dārzs galvaspilsētas centrā, netālu no Valsts nacionālā arhīva. Pieminekļa celtniecībai nepieciešams savākt pusotru miljonu Kanādas dolāru (aptuveni 800 000 latu). Līdz šim saziedoti ir 130 000 dolāru jeb aptuveni 70 000 latu.

February 16, 2012 - Posted by | piemiņa, piemiņas vietas

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: