Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Rakstniece Kosteņecka publicē vecāku Gulaga laiku saraksti

Rakstniece Marina Kosteņecka

Rakstniece Marina Kosteņecka. Foto: LETA

Izdevniecība «Jumava» laidusi klajā Latvijas krievu rakstnieces Marinas Kosteņeckas grāmatu «Vēstules no mājām«, kurā rakstniece iekļāvusi savu vecāku Gulaga laiku vēstules, informē izdevniecībā.

«Tēvu arestēja 1945. gadā mēnesi pirms manas piedzimšanas, bet pirmo reizi mēs viens otru ieraudzījām tad, kad man jau nāca vienpadsmitais gads. Kā tēvam izdevās Vorkutas lēģeru apstākļos saglabāt pilnīgi visas mammas vēstules, es nezinu. Taču fakts paliek fakts: tēvs mirstot novēlēja, lai šīs vēstules tiktu man atdotas manas pilngadības dienā, un mamma izpildīja viņa gribu,» raksta Kosteņecka.

«Vēstules no mājām»

«Desmit gadus uz jautājumu, kāpēc mans paps nekad nav mājās, mamma nemainīgi atbildēja, ka viņš tālu strādā un ka priekšnieks viņu vēl nelaiž mājās. Galu galā es nolēmu uzrakstīt priekšniekam vēstuli un apvaicājos, kā papa darbavietu sauc. Mammas atbilde bija īsa — OLP. Tikai pēc gadu desmitiem es no A. Solžeņicina grāmatām uzzināju, ka šī noslēpumainā vārda atšifrējums ir Gulaga sevišķais nometņu punkts. Kopā ar citām vēstulēm no mājām manu vēstuli OLP priekšniekam tēvs paštaisītā finiera koferī atveda atpakaļ uz Rīgu 1955. gada 31. oktobrī.»

Marina Kosteņecka

Marina Kosteņecka strādā Latvijas Radio, kur viņa producē un vada krievu valodas programmu «Doma laukums». Viņas karjera kā krievu rakstniecei ir cieši saistīta ar viņas sociālo un politisko darbību Latvijā. Atmodas laikā viņa bija padomes un valdes locekle Tautas frontē. 1989. gadā, saņemot atbalstu no Tautas frontes, viņa tika ievēlēta par PSRS deputāti un vēlāk par PSRS Augstākās padomes locekli. 1994. gada 18. novembrī Marina Kosteņecka saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par kalpošanu Latvijai. Kosteņeckas grāmatas ir publicētas Rīgā, Maskavā, Novosibirskā, Prāgā un Bratislavā.

www.jumava.lv

February 19, 2012 - Posted by | grāmatas, represijas

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: