Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krievija nosoda Latvijas prezidenta izteikumus par leģionāriem

BNS/INTERFAX. 2012. gada 1. marts
Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) nosoda Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteikumus par to, ka nav pamata kritizēt latviešu leģionāru piemiņas pasākumus 16.martā un ka uzskatīt viņus par noziedzniekiem ir ārpus saprāta robežām, ceturtdien paziņoja Krievijas ĀM oficiāls pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs.

“Mēģinājumi attaisnot SS Latviešu brīvprātīgo leģiona zvērības pret Novgorodas un Pleskavas apgabalu un Baltkrievijas mierīgajiem iedzīvotājiem un Rīgas geto ir zaimojoši un amorāli, un likumsakarīgi izraisa dziļu sašutumu gan Latvijā, gan aiz tās robežām,” teikts Lukaševiča atbildē, kas ievietota Krievijas ĀM vietnē internetā.

“Diemžēl, nākas konstatēt, ka oficiālās Rīgas iesakņojusies tieksme uz “vēsturisku revanšu” neveicina mūsdienu Latvijas uzskatīšanu par demokrātisku valsti un tās attiecību attīstību ar Krieviju,” teikts Krievijas ĀM oficiālā pārstāvja atbildē.

“Tiek demonstratīvi ignorēta ANO Ģenerālās asamblejas 66.sesijas rezolūcija par to, ka nav pieļaujama prakse, kas veicina rasisma un ksenofobijas mūsdienu formu eskalāciju, un Eiropas Komisijas pret rasismu un neiecietību nesenais ziņojums par valsti, kuros ir paustas nopietnas bažas par nacistu kustības, bijušo “Waffen-SS” un vietējo kolaboracionistu slavināšanu,” teikts šajā atbildē.

“Šos mēģinājumus attaisnot hitleriešu rokaspuišus pavada sašutumu izraisoša izsmalcināta argumentācija, ka padomju iestādes it kā jau 1955.gadā esot reabilitējušas bijušos esesiešus. Šai sakarā gribētu atgādināt, ka PSRS Augstākās padomes Prezidija 1955.gada 17.septembra dekrētā ir runa nevis par reabilitāciju, bet par padomju pilsoņu, “kas Lielā tēvijas kara periodā mazdūšības vai neapzinīguma dēļ izrādījušies iesaistīti sadarbībā ar okupantiem”, amnestiju, kā arī par tās neattiecināšanu uz “soda ekspedīciju dalībniekiem, kas notiesāti par padomju pilsoņu slepkavībām un spīdzināšanām”,” paziņoja Krievijas ĀM oficiālais pārstāvis.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš 28.februārī LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja, ka 16.marta leģionāru piemiņas pasākumi ir jāskaidro Latvijas sabiedrībai un pasaulei, bet nav pamata šī datuma atzīmēšanu kritizēt.

Bērziņš atgādināja vēstures faktus, ka jau 1950.gadā ASV Pārvietoto personu komisija secinājusi, ka latviešu leģionāri nav kara noziedznieki, arī PSRS Augstākā padome 1955.gadā pieņēmusi lēmumu par viņu reabilitāciju. “Uzskatīt viņus par noziedzniekiem – tas ir ārpus saprāta robežām,” sacīja prezidents.

Viņš uzsvēra, ka Otrā pasaules kara leģionāru Latvijā ir vairs mazāk kā 500 un viņu vidējais vecums ir virs 90 gadiem. “Kur tur ir briesmas no viņiem? Tā ir tik negodīga spēle! Tas ir vēl lielāks absurds nekā referendums,” emocionāli teica Bērziņš.

“Kāpēc noliegt to, kur cilvēki ir tik daudz dzīvības zaudējuši, ieguldījuši sevi ar domu par Latvijas nākotni? Neredzu pamatu, kāpēc to noliegt,” piebilda prezidents.

Viņš pauda nožēlu, ka, laikam ejot, atsevišķi cilvēki uz šo notikumu rēķina grib gūt sev politisko kapitālu. “Ne tikai šeit uz vietas. Ir pieteikušies [protestētāji] no daudzām valstīm, pat no tādām, kas atzina, ka šie cilvēki nav noziedznieki. Tāpēc man tas šķiet pilnīgi nepieņemams veids, kā pazemot Latviju un šos cilvēkus, kuru priekšā būtu galva jānoliec,” uzsvēra Bērziņš.

Prezidents arī aicināja 16.marta noliedzējus lasīt grāmatu “Karojošā piemiņa. 16.marts un 9.maijs”. “Lai runātu par lietām, ir jāsaprot būtība,” viņš piebilda.

Viņš ir pārliecināts, ka visas iespējamās nekārtības šajā atceres dienā tiks novērstas. “Ir pilna pārliecība, ka mūsu spēka struktūrām ir pietiekama pieredze, ka [16.martā] tiks nodrošināta kārtība un saukti pie atbildības tie, kas rīkojas ārpus loģikas ietvariem,” teica prezidents.

March 1, 2012 - Posted by | 16.marts, piemiņa

1 Comment »

 1. Президент Латвии сурово отчитал зарвавшегося русского бандпахана
  Время публикации: 29 февраля 2012 г.

  По сообщениям СМИ, президент Латвии Андрис Берзиньш сурово отчитал зарвавшегося главного русского жулика и вора Путина за грубое и недопустимое вмешательство в чужие дела.

  Раздасованный провалом плана тербанды ФСБ навязать латышам путем референдума русский язык в качестве второго государственного, Путин заявил в написанной для него отделом дезинформации ФСБ статейке от одной москвоской газетенке, что в Латвии якобы «нарушаются права нацменьшинств».

  Референдум по приказу Лубянки был организован небезызвестным русским террористом, агентом ФСБ Линдерманом.

  Президент Латвии ответил обнаглевшему русскому преступнику Путину:

  «В путинской речи я не усматриваю ничего нового, а если говорить о 300 тысячах лиц без гражданства, то их обстоятельства улучшены, и у них есть возможность получить латвийское гражданство. Но я не уверен, что все они этого хотят (они этого не хотят — КЦ).

  Я совершенно не согласен с теми, кто говорит, что в Латвии невозможно свободно использовать русский язык. Выступая на международной арене, я тоже говорю — найдите еще одну такую страну, в которой так идут навстречу нацменьшинствам. В Латвии все-таки можно получить образование на восьми языках и сохраняя культурные традиции, и развиваясь в этой среде. Это наше богатство», — заявил Берзиньш в эфире телеканала LNT.

  Напомним, что до 2002 года, пока это было разрешено по старому ельцинскому «закону о гражданстве», сотни тысяч граждан России успели от него вовремя избавиться, официально отказаться и стать лицами без гражданства, или т.н. «негражданами».

  Неграждане в России имеют огромное число преимуществ по сравнению с гражданами, сохранения почти все права и имея минимальное число обязанностей, в частности:

  1. Их не призывают в тербанду «русская армию» служить пушечным мясом чекистско-феодальной хунте Путин.

  2. В отличие от граждан России, им охотнее предоставляют политическое убежище или дают ПМЖ в цивилизованных странах Запада.

  3. Для лиц без гражданства существуют особые, плохо заполняемые из-за их относительной малочисленности иммиграционные квоты в страны, где существует официальная иммиграция, например, в США, Канаду, Австралию.

  4. С ними более осторожно обращается путинская гебня, так как они находятся по защитой конвенций ООН, т.е. их статус в России почти соответствует статусу гражданина западной страны, а с такими людьми путинские каратели предпочитают не связываться по мелочам. Поэтому в принципе, в отличие от граждан России, они не подлежат традиционному и обязательному избиению русскими ментами.

  5. В отличие от обычных иностранцев, их нельзя выслать из России, потому что высылать их некуда.

  6. Неграждане в России могут открыто плевать на «русские традиции», они не подлежат зомбированию, они заведомо не могут быть «изменниками» и «предателями» родины чекистов, они официально могут отказаться быть «патриотами России», высмеивать навязываемую ФСБ любовь быдла к «родине» и т.п.

  Comment by gulags | March 1, 2012 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: