Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Djukovs tiek nevēlamo personu sarakstā

Kremļa vēsturnieks Aleksandrs Djukovs

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/413030-krievijas_vesturnieks_djukovs_tiek_nevelamo_personu_saraksta

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pieņēmis lēmumu par divu Krievijas pilsoņu –Aleksandra Djukova un Vladimira Simindeja – pasludināšanu par Latvijai nevēlamām personām («persona non grata») un iekļaut viņus personu sarakstā, kurām ieceļošana Latvijā ir aizliegta. Djukovs ir fonda «Vēsturiskā atmiņa» direktors, bet Simindejs – pētnieks šajā fondā, paskaidroja ĀM pārstāvis Jānis Sīlis.

Lēmumu ministrs pieņēmis, balstoties uz kompetento iestāžu atzinumu par šo abu personu apzinātu nevēlamu rīcību, kas kaitē Latvijas valstij un tās pilsoņiem.

Sarakstā iekļauj uz nenoteiktu laiku

Jau vēstīts, ka vēsturnieks Djukovs, kurš uz Rīgu marta beigās gatavojās vest Latvijas Ārlietu ministrijas nosodījumu izraisījušo izstādi «Aizvestā bērnība: 1943–1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis», plānoja rīkot arī diskusiju, uz kuru būtu aicināti dažādu valstu vēsturnieki no Krievijas, Baltkrievijas, Francijas, Vācijas un Latvijas, lai spriestu par vēsturiskajiem notikumiem.

Djukovs, kurš ir fonda «Vēsturiskā atmiņa» direktors, par to paziņoja trešdien Rīgā savas jaunākās grāmatas prezentācijā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piektdien pa dienu žurnālistiem uz jautājumu par Latvijas rīcību, ņemot vērā Djukova vēlmi atvest izstādi uz Latviju, atbildēja, ka ĀM pašlaik izvērtē situāciju un, ja sekos kādi konkrēti soļi, sabiedrība par to tiks informēta.

Viņš arī uzsvēra, ka ĀM jau iepriekš skaidri paudusi savu oficiālo pozīciju par šo izstādi.

Aizliegums attiecas arī uz Šengenas zonu

Vēsturnieki iekļauti arī kopējā Šengenas zonas valstu nevēlamo personu sarakstā, kas nozīmē, ka viņi nevarēs iebraukt arī citās Šengenas zonas valstīs, piebilda Sīlis.

Iekšlietu ministrija pagaidām nekomentē, vai kāds no abiem melnajā sarakstā iekļautajiem Krievijas pilsoņiem pašlaik atrodas Latvijā, kas nozīmē, ka robežsardzei likumā noteiktajā kārtībā viņi no valsts būtu jāizraida, aģentūrai BNS norādīja ministrijas pārstāve Daiga Holma.

Daukšts: vēsturnieki ir ar mazu ietekmi

Latvijai nevēlamo personu sarakstā nule iekļautie Krievijas vēsturnieki Aleksandrs Djukovs un Vladimirs Simindejs zināmi kā vieni no Latvijai naidīgākajiem, taču viņu ietekme vēsturnieku un politiskajās aprindās ir margināla,  sacīja politologs un Krievijas lietu pārzinātājs Kārlis Daukšts.

Viņš atzina, ka ir grūti komentēt Ārlietu ministrijas (ĀM) lēmumu iekļaut abus vēsturniekus melnajā sarakstā, jo, visticamāk, ĀM rīcībā bija kāda informācija par viņu darbībām, kas netiek izplatīta publiskajā telpā.

«Taču neapšaubāmi Simindejs ir viens no naidīgākajiem komentētājiem Latvijai, pētnieks, kas latviešus pozicionē kā tautu, kas nodarījusi pāri krievu tautai,» teica Daukšts.

Savukārt par Djukovu viņam radies iespaids, ka viņš ir «tikai izkārtne kādai organizācijai vai cilvēkiem, kas realizē antilatvisku politiku».

«Bet nedz Djukovs, nedz Simendejs Krievijas zinātniskajās aprindās un sabiedriskajā domā neieņem nozīmīgu vietu,» vērtēja Daukšts.

Viņš gan atzina, ka šis ĀM solis varētu radīt Djukovam un Simindejam papildu publicitāti un plusus mediju telpā.

Pērn sarakstā tikuši 655 cilvēki

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika liecina, ka pērn Latvijā ieceļošanas lieguma jeb tā dēvētajā melnajā sarakstā iekļauti 655 ārvalstnieki, kas ir par 409 mazāk nekā 2010.gadā.

Lēmumu par ārzemnieka iekļaušanu to personu sarakstā, kurām ieceļošana Latvijā aizliegta, atbilstoši kompetencei var pieņemt piecas amatpersonas – iekšlietu un ārlietu ministri, robežsardzes priekšnieks, PMLP priekšnieks un Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta attiecīgā amatpersona.

Nevēlamo personu sarakstā tiek iekļauti ārzemnieki, kuri pārkāpuši ieceļošanas vai uzturēšanās nosacījumus Latvijā. Reģistrā iekļauj arī informāciju par tā saucamajiem Latvijai nevēlamajiem ieceļotājiem – cilvēkiem, kas rada valstij draudus. Šīs kategorijas cilvēki nevēlamo personu sarakstā tiek iekļauti uz nenoteiktu laiku, un par viņiem lēmumus pieņem drošības iestādes

March 2, 2012 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: