Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Pirms 16.marta pastiprinās robežkontroli

Centīsies valstī neielaist nevēlamas personas

Antifa_isti_p_lens-media_large

http://www.ir.lv/2012/3/12/pirms-16-marta-pastiprinas-robezkontroli

Pirms leģionāru atceres dienas pasākumiem plānots pastiprināt robežkontroli, lai neielaistu valstī nevēlamas personas, pirmdien intervijā Latvijas Radio atklāja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (ZRP).

Ik gadu 16.martā pie Brīvības pieminekļa notiek konfrontējoši pasākumi, tādējādi drošības iestādēm jāveic būtiski sagatavošanās darbi, lai nodrošinātu kārtību. Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks iepriekš atzinis, ka šogad 16.martā ir augstāks risks sabiedriskajai kārtībai un drošībai nekā citus gadus, jo nekad nav bijis tik daudz pieteiktu pasākumu. Arī nesen notikušā krievu valodas referenduma iespaidā riski šogad ir augstāki.

“Mēs ieviesīsim pastiprinātu robežkontroli. Mums ir zināms saraksts ar personām, kuras ir nevēlamas šajā laikā, līdz ar to mēs darām visu, lai izvairītos no šādu personu klātbūtnes, kas ir klaji radikālas,” BNS atzina ministrs.

Pastiprinātā robežkontrole varētu skart arī parastos iedzīvotājus, kas šajā laikā pirms 16.marta pasākumiem vēlēsies šķērsot robežu.

Ministrs teica, ka vairākas personas no dažādām valstīm, tajā skaitā daži Krievijas pilsoņi, iekļautas melnajā sarakstā, taču neko sīkāk par šādām personām ministrs neatklāj, jo tā ir ierobežotas pieejamības informācija.

Ministrs arī atzina, ka informācija par iespējamām tieši organizētām provokācijām drošības iestādēm nav.

Kozlovkis nenoliedza, ka arī šogad 16.martā ap Brīvības pieminekli varētu būt žogi. “Ja būs pieci konfrontējoši pasākumi vienlaikus, tad drošības pasākumi jāveic,” sacīja ministrs. Viņš pauda pārliecību, ka drošības iestādes nodrošinās kārtību un pasākumi paies mierīgi.

Jau vēstīts, ka Rīgas izpilddirektora pienākumu izpildītājs Māris Kalve nolēmis neatļaut nevienu no pieteiktajiem 16.marta pasākumiem, lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma.

Šogad 16.martā pasākumus ir pieteikuši “Daugavas vanagi Latvijā”, pērkoņkrustietis Igors Šiškins, aktīvists Uldis Freimanis, biedrība “Apvienība pret nacismu” un biedrība “Autonoma darbība”.

Līdz šim sūdzības tiesā iesnieguši Freimanis un “Apvienība pret nacismu”.

Iepriekšējo gadu prakse rāda, ka pasākumu rīkotāji pašvaldības lēmumu neatļaut pasākumus apstrīd tiesā un tiesas lēmumi 16.marta pasākumu rīkotājiem ‒ gan antifašistiem, gan nacionālo pusi pārstāvošajām organizācijām ‒ ir labvēlīgi.

Drošības policija norāda, ka drošību šajā dienā ir vieglāk organizēt, ja pieteiktie pasākumi ir oficiāli atļauti.

March 12, 2012 - Posted by | 16.marts

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: