Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Kāpēc Starptautiskā sabiedrība nesaprot 16. marta pieminēšanu Latvijā

http://nra.lv/latvija/68133-ekspertu-viedoklis-kapec-starptautiska-sabiedriba-nesaprot-16-marta-pieminesanu-latvija.htm

Kāpēc neizdodas pārliecināt starptautisko sabiedrību, ka latviešu leģionāri nav bijuši nacistu rokaspuiši, bet cīnījušies pret padomju okupācijas režīmu Latvijā?

Aigars FREIMANIS, sociologs, pētījumu centra Latvijas fakti vadītājs:

– Visa pamatā ir viens vārds: izmēri. Proti, Latvijas atpazīstamība un ietekme pasaules mērogā ir neliela. Ar tik niecīgiem parametriem mēģināt ievīt globālos vēsturiski politiskos notikumos (par kuriem sen jau izdarīti spriedumi un kurus neviens pat netaisās pārvērtēt) kaut kādus Latvijas vēstures motīvus ir īpašs gadījums… Vismaz mums pašiem tā gribas domāt, ka leģiona jautājums ir īpašs gadījums. Diemžēl, lai to saprastu, neviens nav ieinteresēts piepūlēties. Jāatzīst, ka mūsu pašu pieņēmumi par 16. marta sacelto negatīvo troksni pasaulē bieži vien ir pārspīlēti. Momentā Latvijas medijos parādās raksti par to, kurš kaut kā izpaudies ASV, Krievijā… Sakiet, vai tas kaut reizi ir atstājis būtisku iespaidu uz mūsu attiecībām ar kādu no valstīm, kuru uzskatām par sabiedroto? Speciāls gadījums, protams, ir Krievija, kura 16. martu izmanto savās interesēs. Taču tai Latvijas kontekstā ir citas politiskās intereses.

Aleksandrs KIRŠTEINS, bijušais Saeimas deputāts:

– Vai Somija cenšas pārliecināt starptautisko sabiedrību, ka Otrajā pasaules karā cīnījusies angļu un amerikāņu pusē? Lai Ļeņingradas blokādes laikā vāciešiem nebūtu jāpievelk savs karaspēks, somi turēja fronti no ziemeļrietumiem. Vēl tagad regulāri tiek atzīmēta somu jēgeru bataljona dibināšana. Nevienam pat prātā nenāk pārmest Karlam Gustavam Mannerheimam, ka Somijas armija bija nacistu sabiedrotā, bet Hitlers personīgi ieradies apsveikt maršalu dzimšanas dienā. Cits piemērs. Parlamentārās delegācijas sastāvā biju Itālijas (NATO dalībvalsts!) jūras flotes karabāzē. Tur pie sienas redzēju Benito Musolīni portretu, jo duče bija nodibinājis jūras spēkus. Savukārt, runājot par latviešu leģionāriem, atbilde ir ļoti vienkārša: cilvēki, kuri pārzina vēsturi, zina, ka SS drīkstēja būt tikai vācieši. Tādējādi latviešu leģionam nav nekāda tieša sakara ar šo organizāciju. Leģionāri nedeva zvērestu Hitleram, nevalkāja SS formas un nebija ideoloģiski apstrādāti. Jā, viņi atradās SS pakļautībā, bet statusa ziņā leģionārus var pielīdzināt vērmahta kareivjiem. Kas attiecas uz parastās sabiedrības uztveri, domāju, tur neko mainīt neizdosies. Saprotams arī, ka Latvija nemitīgi saņems pārmetumus no Krievijas, jo tā ir agresīva, imperiālistiska valsts, kura vienmēr vainos savu bijušo republiku, kamēr vien nedabūs to atpakaļ. Kāpēc to nedarīt, ja latviešu politiķi nemitīgi taisnojas?

March 15, 2012 - Posted by | 16.marts, 2. pasaules karš, Leģions

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: