Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Inovācija – staļinobusi

Krievijas ziņu portālos un blogosfērā atradām rakstus par …  staļinobusiem, kas kursē pa pilsētu ielām. Par tādām lietām Krievijā nebūtu ko brīnīties. Taču organizatori paredz, ka arī pa Rīgu un Tallinu 9. maijā braukāšot autobusi ar Staļina bildēm, pie tam pilnīgi legāli:

http://www.newsru.com/world/20mar2012/stalinbus.html


Уважаемые участники акции “Автобус Победы”, у нас для вас хорошие новости (тьфу-тьфу-тьфу) чтоб не сглазить

Нам удалось выйти на компании сдающие в аренду рекламные площади на автобусах Риги и Таллина и макет, подготовленный для прибалтийских столиц формально не противоречит законам этих государств. Пока это только набросок, но приблизительно такими мы видим “Автобусы Победы” в Таллине и Риге.

Советской символики, как можно видеть, на макетах не присутствует, то есть закона о ее запрете мы не нарушаем. Как и в остальных городах-участниках акции мы планируем запуск автобусов на 9 мая. Стоимость аренды рекламных площадей на автобусах Таллина и Риги сопоставима со стоимостью региональных запусков в России, так что из бюджета мы не выбиваемся.

Напоминаю, официальный релиз акции находится тут: http://viklamist.livejournal.com/789588.html и тут: http://ru-nkid.livejournal.com/18388.html


9.maijā grib uz autobusiem izvietot Staļina portretus

Ikgadējās akcijas «Uzvaras autobuss» dalībnieki no Krievijas plāno, ka no 9. maija Rīgā un Tallinā kursēs autobusi, uz kuriem būs padomju diktatora Josifa Staļina portrets.

«Mums izdevās nokļūt pie kompānijas, kas izīrē reklāmas laukumus uz Rīgas un Tallinas autobusiem,» vietnē «Live Journal» paziņoja akcijas iniciators interneta blogotājs Viktors Loginovs.

Viņš norādīja, ka uz autobusiem nebūs attēlota padomju simbolika, kuras demonstrēšana Baltijas valstīs ir aizliegta. Apspriešanai iesniegtajos maketos ir attēlots Staļina portrets un fonā ‒ Tallinas «Bronzas kareivja» piemineklis un 1945.gada Uzvaras dienas parādes Maskavā attēls.

«Padomju simbolikas, kā redzat, maketos nebūs, tātad likumu par tās aizliegumu mēs nepārkāpjam. Kā pārējās pilsētās, kas piedalās akcijā, plānojam, ka autobusi [Latvijas un Igaunijas galvaspilsētās] sāks kursēt 9.maijā,» paskaidroja Loginovs.

Aktīvists arī paziņoja, ka tiek vākti līdzekļi šādu autobusu kursēšanai Krievijas un Ukrainas pilsētās. Organizatori cer, ka 9.maijā vairāku valstu pilsētās sāks kursēt vairāki desmiti autobusu ar Staļina portretu.

Pirmais šāds autobuss 2010.gadā sāka kursēt Krievijas otrajā lielākajā pilsētā Sanktpēterburgā, kur tā maršruts veda arī pa tūristu iecienīto Ņevas prospektu. Aktīvisti Staļina portretu varēja izvietot, jo iegādājās reklāmas vietu uz autobusa. Naudu saziedoja akcijas atbalstītāji no vairākām valstīm.

Lai gan akcijas organizatori tolaik cerēja, ka autobuss kursēs vismaz divas nedēļas, jau nākamajā dienā akcijas pretinieki Staļina portretu aizkrāsoja.

Pērn šādi autobusi kursēja vairākās Krievijas pilsētās.

Krievijā un citur Neatkarīgo valstu sadraudzībā (NVS) Uzvaras dienu jeb 9.maija svētkus svin par godu PSRS uzvarai Otrajā pasaules karā pār nacistisko Vāciju, jo 1945.gada 9.maijā pēc Maskavas laika Padomju Savienība un Vācija parakstīja aktu par Vācijas kapitulāciju. Citur Eiropā nacisma sagrāvi atceras 8.maijā, jo 1945.gada 8.maijā stājās spēkā akts par kapitulāciju, kuru Vācija 7.maijā parakstīja ar antihitleriskās koalīcijas sabiedrotajiem. Šo aktu Staļins atzina par nepietiekamu, un pēc viņa prasības Vācija vēlāk parakstīja jau minēto atsevišķo kapitulācijas aktu ar PSRS.

(BNS)

 

Kauliņa: Autobusi ar Staļina portretu Rīgā nekursēs

Diena.lv; LETA. 2012. gada 20. marts

Autobusi ar padomju tirāna Josifa Staļina portretu šogad kursēs ne tikai daudzās Krievijas un Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) pilsētās, bet pat Latvijas un Igaunijas galvaspilsētās, savā blogā pavēstījis ikgadējās akcijas Uzvaras autobuss organizētājs Viktors Loginovs, norādot, ka šādā veidā tikšot apiets Baltijas valstīs noteiktais padomju simbolikas aizliegums.

 

“Mums izdevās atrast uzņēmumus, kas izīrē reklāmas laukumus uz Rīgas un Tallinas autobusiem, un sagatavotais makets formāli nav pretrunā ar šo valstu likumiem,” blogā apliecināja Loginovs. Viņš savā tīmekļa dienasgrāmatā publicējis Baltijas valstu “staļinobusu” attēlu maketus. Vienā Staļins redzams uz Tallinas Bronzas kareivja pieminekļa fona, citā – uz 1945.gada Maskavas uzvaras parādes fona.

“Padomju simbolikas, kā var redzēt, šajos maketos nav, tātad likums par to aizliegumu nav pārkāpts,” norāda Loginovs.

Reklāmas vietas uz sabiedriskā transporta Rīgā iznomā uzņēmums Pilsētas līnijas. Tā direktore Ilma Kauliņa Dienai apliecināja, ka šī informācija ir tīrākā preses pīle un neatbilst patiesībai. “Neviens pie mums ar šādu lūgumu nav vērsies. Un pat ja būtu, tad mēs teiktu paldies, šāda informācija netiek izvietota. Mēs šādu ieteikumu pat nedotu nevienam tālāk uz saskaņošanu,” norāda I.Kauliņa.

Viņa atzīst, ka ir bijuši mēģinājumi dažādi apiet likumu, piemēram, no dažādu reliģisko organizāciju puses. “Taču mēs neko tādu nepieļaujam. Turklāt, pat maijam reklāmas ir saplānotas jau februārī, tā kā pat ja gribētu, tad brīvu vietu uz sabiedriskā transporta nemaz nav. Šādi paziņojumi ir tikai cilvēku kaitināšana un provocēšana,” uzsver I.Kauliņa.

Akcijas Uzvaras autobuss organizētāji šogad, tuvojoties Otrā pasaules kara beigu gadadienai, plāno “visu tautu tēva” portretus uzstādīt uz desmitiem autobusu lielākajās Krievijas un NVS pilsētās. Analoģiskas akcijas Krievijā notikušas arī 2010. un 2011.gadā, izsaucot sabiedrībā neviennozīmīgu vērtējumu.

March 20, 2012 - Posted by | Staļins

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: