Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Eiropas Parlamentā pieminēs 1949. gada deportācijas

http://kalniete.lv/

Pieminot traģiskās 1949. gada deportācijas, trešdien Eiropas Parlamentā (EP) tiks demonstrēta dokumentālā filma “Ledus bērni”. Pasākumu organizē EP deputātes Sandra Kalniete (Vienotība) un Radvile Morkunaite (Lietuva). Filma “Ledus bērni” stāsta par to bērnu likteņiem, kuri padomju terora gados  no Baltijas valstīm tika izsūtīti vai piedzima nometinājumā arktiskajā joslā. Filmas režisors Justinas Lingys filmā ir intervējis tos, kas izturēja necilvēcīgos apstākļus nometinājumā pie Lapteva jūras un atgriezās Lietuvā un Latvijā.

Sandra Kalniete: “1949. gada represijās vairāk nekā 70% no izsūtītajiem bija bērni, sievietes un vecāka gada gājuma cilvēki. Tāpat kā mana grāmata “Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos”, arī lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstnieces Rutas Šepetis grāmata “Starp pelēkiem toņiem” stāsta par  izsūtīto bērnu dzīves likteņiem. Lai arī cik neticami tas mūsdienās neizklausītos,  Padomju Savienībā arī uz zīdaiņiem un bērniem attiecināja klasifikāciju “tautas ienaidnieks”, kas ļāva tiem piemērot kriminālsodāmību, tos turēt apcietinājumā, ieslodzīt koncentrācijas nometnēs, strādināt spaidu darbos un pat sodīt ar nāvi. Jebkuram pasākumam, kas atmasko noziegumus pret cilvēci EP ir dziļi simboliska nozīme, lai padziļinātu izpratni par  totalitārismu un veidotu vienotu Eiropas vēsturi.”

Pēc Kalnietes ielūguma Briselē ieradīsies arī Velta Gringofa, kura tika izsūtīta 12 gadu vecumā un izsūtījuma laiku līdz 1958. gadam pavadīja Omskas apgabalā.

Filmu plāno apmeklēt ne tikai EP deputāti, Eiropas Savienības institūciju darbinieki, bet arī Japānas vēstnieks Eiropas Savienībā Kožiro Šiožiri.

March 27, 2012 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: