Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Zbigņeva Stankeviča ideja apvienot 16.marta un 9.maija pasākumus izraisa sašutumu Krievijas Ārlietu ministrijā.

Krievijā sašutuši par Stankeviča ideju apvienot 16.marta un 9.maija pasākumus LETA. 2012. gada 12. aprīlis
Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) ir sašutusi par Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhidiecēzes arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča pausto ideju organizēt kopīgu piemiņas dienu tiem, kas Latvijā pulcējas Leģionāru piemiņas dienā jeb 16.martā un Uzvaras dienā jeb 9.maijā.

Stankevičs intervijā laikrakstam Neatkarīgā Rīta Avīze norādījis: “Mana ideja varētu šķist ķecerīga, tomēr to pateikšu. Kāpēc gan neuztaisīt vienu piemiņas dienu tiem, kas atzīmē 16.martu, un tiem, kas svin 9.maiju? Tātad – abām pusēm kopā. Mums taču ir Brāļu kapi – tur nāve izlīdzina un samierina visas karojošās puses. Karavīri tur guļ blakus cits citam un vairs nestrīdas. Tas ir labs izlīguma variants. Un tādu izlīgumu varētu pieņemt arī dzīvie, un mēs visi kopā aizlūgtu par viņu mūžīgo mieru.”

Krievijas ĀM pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma pārākuma jautājumos Konstantīns Dolgovs aģentūrai RIA Novosti norādījis, ka pēc būtības Stankeviča ideja paredz pielīdzināt esesiešu piemiņas dienu Uzvaras dienai, kas zaimo to miljonu piemiņu, kas krituši no nacistu un viņu līdzgaitnieku rokām.

Dolgovs pauž pārliecību, ka šai iniciatīvai nav nekā kopīga ar īstenām rūpēm samierināt Latvijas sabiedrību un tā tikai veicina rasistiskus un ksenofobiskus noskaņojumus un pastiprina starpetniskos pretnostatījumus Latvijā.

“Rēķināmies, ka Latvijas varas institūcijas atradīs sevī vīrišķību un veselo saprātu norobežoties no šādiem ierosinājumiem,” norāda Dolgovs.

April 12, 2012 - Posted by | 16.marts, 2. pasaules karš

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: