Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krievijas pilnvarotais trāpa acī

Elita Veidemane, NRA

Mēģinājums mest pār vienu kārti cīnītājus pret nacismu un fašismu, kuri par milzīgu upuru cenu lielā tēvijas kara laikā izglāba pasauli no brūnā mēra, un tos, kuri karoja Nirnbergas tribunāla nosodīto SS formējumu rindās un pastrādāja daudzas ļaundarības pret mierīgajiem iedzīvotājiem, savā būtībā ir dziļi amorāls,» pagājušajā nedēļā, operatīvi iztulkojis laikrakstā Neatkarīgā Rīta Avīze publicēto interviju ar Rīgas arhidiecēzes arhibīskapu metropolītu Zbigņevu Stankeviču, tradicionālajā lielkrievu šovinistu sašutumā iedegās Krievijas Ārlietu ministrijas pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma pārākuma jautājumos Konstantīns Dolgovs, izplatīdams paziņojumu par mūsu valsts katoļu baznīcas galvas klusi un neuzbāzīgi izteiktajiem samierināšanās piedāvājumiem.

Atgādināsim, arhibīskaps piedāvāja uztaisīt vienu piemiņas dienu tiem, kas atzīmē 16. martu, un tiem, kas svin 9. maiju, piebilzdams, ka nāve samierina visas karojošās puses. Dzīvi palikušie, uzskatīja arhibīskaps, varētu kopā aizlūgt par visu karavīru mūžīgo mieru.

Atklāti sakot, man šis priekšlikums šķita utopisks, taču, cienot arhibīskapa Stankeviča patstāvīgo un oriģinālo domu gājumu, pieņēmu, ka varbūt kaut kad, kādos īpašos vēstures apstākļos šī ideja varētu arī realizēties. Bet, izlasot Dolgova diplomātisko paskvilu, nācās secināt, ka pārskatāmajā nākotnē šāds pasākums – par laimi – nenotiks: pārāk krass ir antagonisms starp pieņēmumiem, ko kurš uzskata par «ļaundarībām pret mierīgajiem iedzīvotājiem». Savukārt uzbrauciens arhibīskapa mierinošajai tolerancei izskatījās pēc kārtējās krievnieciskās nelietības, kas krustota ar austrumu kaimiņu tradicionāli pieņemto jaukšanos svešas valsts iekšējās lietās. Tieši otrādi, Dolgovs un viņam līdzīgie varēja paklusēt lupatiņā, pieticīgi priecājoties, ka vismaz viens cilvēks vēlas dzīves laikā samierināt tos, kurus var samierināt tikai kaps. Bet samierināšana nemaz nebūtu izdevīga Krievijas propagandistiem: kā tad kaimiņvalsts provokatori varēs Latvijā veicināt «rasistiskus un kesnofobiskus noskaņojumus» (Dolgova terminoloģija), ja Latvijas krievvalodīgie, nedod dies, pieņems Stankeviča piedāvājumu?! Tad taču pazudīs Krievijas piektās kolonnas darbības lauks un ieroči!

Un tomēr jāpiekrīt Dolgovam vismaz vienā lietā: nedrīkst «mest pār vienu kārti» cīnītājus «pret fašismu un nacismu» ar tiem, kuri karoja pret boļševikiem ieroču SS vienību rindās. Ir jau sen pierādīts, ka latviešu leģionāriem nav nekāda sakara ar zvērībām, kuras viņiem mēģina piešūt krievu «vēsturnieki», pārvēršot šo jautājumu par melīgas politikas subjektu un eskalējot viegli ietekmējamu ļautiņu naidu pret latviešiem. Negatīvisms pret leģionāriem ir masīvas un ciniskas krievu propagandas auglis, un daudziem melu ietekmētajiem nu ir skaidrs, ka latviešu leģionāri Otrā pasaules kara laikā ēda bērnus, un īpaši viņiem esot garšojuši krievu, baltkrievu un ebreju bērni. Gēbelsam vajadzētu pamācīties no krievu propagandistu prasmes tamborēt melu galdautus.

Krievu vēsturnieki un diplomāti savukārt nepelnīti noklusē padomju armijas «varoņdarbus» otrā pasaules kara laikā: «uzvaru nesošās» armijas «ļaundarības pret mierīgajiem iedzīvotājiem savā būtībā ir dziļi amorālas», kā teiktu biedrs Dolgovs. Par krievu armijas zvērībām Austrumprūsijā un okupētajā Berlīnē ir sarakstītas grāmatas, bet skaitļi un fakti, kas tajās minēti, liecina par to, ka padomju armijā dienošie slepkavas nebija ne par matu svētāki par nacistu slepkavām… Taču salīdzināt staļinisma apkaltos neliešus ar Hitlera nacistiem – tā taču būtu zaimošana, Dolgova vārdiem runājot.

April 17, 2012 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: