Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Inese Vaidere Eiropas Parlamentā rīko konferenci „Okupācija pēc atbrīvošanas – Austrumeiropa”

.

Pēc Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Ineses Vaideres (Vienotība, ETP grupa) iniciatīvas EP Briselē 8. maijā notika starptautiska konference, kurā tiks runāts par Austrumeiropas valstu okupāciju pēc Otrā pasaules kara beigām un izvērtētas Padomju Savienības armijas izvietošanas radītās sekas šajā reģionā.

Inese Vaidere uzsver, ka konferences mērķis ir vērst starptautiskās sabiedrības uzmanību uz faktu, ka 8.maijs, ko Eiropā atzīmē kā Otrā pasaules kara beigu datumu, nenesa atbrīvošanu Latvijai un vairākām citām Austrumeiropas valstīm. Tieši pretēji – ar kara noslēgumu sakās padomju armijas masveida ievešana un militāro objektu izvietošana okupētajās teritorijās. Deputāte uzskata, ka ir svarīgi par šiem jautājumiem runāt, lai palīdzētu ne tikai labāk iepazīt sarežģīto Austrumeiropas valstu vēsturi, bet arī izprast tās ietekmi uz šo valstu sabiedrībām šodien.

Konferenci atklāja lielākās EP politiskās grupas ETP priekšsēdētājs Džozefs Dauls un tajā līdzās Inesei Vaiderei uzstāsies Vītauts Landsberģis (Lietuva), Tunne Kelams (Igaunija), Giorgijs Šopflins (Ungārija), Peters Štastnijs (Slovākija) un citi. Savu vērtējumu konferencē sniegs arī atvaļinātais flotes admirālis Andrejs Mežmalis.

Konferences laikā tika prezentēta Latvijas vēsturnieku Ilgoņa Upmaļa, Ērika Tilgasa, Jāņa Dineviča un Anatolija Gorbunova angliski izdotā grāmata „Latvija – PSRS karabāze 1939-1998”, kas aplūko PSRS armijas izvietojumu Latvijā, tās izvešanu pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, armijas atstāto mantojumu un tā ietekmi uz Latvijas ekonomiku, politiku un vidi.

May 8th Conference in the EP: Occupation after Liberation

Prof. Inese Vaidere (EPP Group, Latvia) is organizing a conference titled “Occupation after Liberation” on May 8th, from 17.00-18.30, in the European Parliament, meeting room JAN 6Q1.

In the context of the date of May 9th approaching, Ms.Vaidere would like to turn her colleagues and guests attention to the fact that the end of WW II did not bring liberation from an aggressor to a large part of Europe. This conference will also focus on the long military presence of the Soviet Army and the consequences of its withdrawal the eastern and central European countries after the end of Soviet domination.

Among other speakers, history researchers and MEPs from Estonia, Lithuania, Hungary and former Czechoslovakia will participate.

Additionally, a book by Ilgonis Upmalis ”Latvia- 1939-1999 USSR Military Base” will be presented at the conference.

May 8, 2012 - Posted by | Vēsture

1 Comment »

  1. […] Padomju Savienības noziegumi, Otrais pasaules karš Baltijas valstīs īsti nebūs beidzies, Briselē starptautiskā konferencē sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere […]

    Pingback by Vaidere: Baltijā Otrais pasaules karš īsti vēl nav beidzies « gulags.lv | May 8, 2012 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: