Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Krimināllikuma trūkumu dēļ apturētas lietas par iespējamajiem noziegumiem pret cilvēci

Ģenerālprokuratūra Krimināllikuma trūkumu dēļ nav virzījusi tālākai skatīšanai ziņas par diviem Sēlijā dzīvojošiem cilvēkiem, par kuriem bija aizdomas par iespējamu piedalīšanos noziegumos pret cilvēci, pirmdien vēstures tematikai veltītajā konferencē Saeimā sacīja Latvijas Okupācijas muzeja Ekspozīcijas kurators un vēsturnieks Ritvars Jansons.

Konferencē jautājumu par Sēlijā dzīvojošiem atsevišķiem cilvēkiem, kuri, iespējams, ir veikuši noziegumus pret cilvēci, aktualizēja deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK). Viņš skaidroja, ka šajā gadījumā nav runa par konferences laikā minēto piedošanas ideju, bet gan par taisnīguma panākšanu.

Jansons sacīja, ka Ģenerālprokuratūra tika informēta par diviem čekistiem, par kuriem saskaņā ar vēstures avotu sniegto informāciju ir aizdomas par viņu piedalīšanos 1949.gada 25.marta Latvijas iedzīvotāju izsūtīšanu organizēšanā, kā arī ziņu došanu padomju varas iestādēm par nacionālajiem partizāniem. Taču tajā laikā no krimināllikuma bija pazudis formulējums “noziegumi pret cilvēci”.

Pašlaik kļūda ir izlabota un minētais jēdziens Krimināllikumā atkal ir iekļauts, taču valsts attieksmes dēļ Satversmes aizsardzības biroja struktūrvienība Totalitārisma seku dokumentēšanas centrs vairs nenodarbojas ar Ģenerālprokuratūras “apkalpošanu”, piebilda vēsturnieks.

Pirmdien, 7. maijā Saeimā notikušajā konferencē tika runāts par Latvijas vēsturisko situāciju pēc Otrā pasaules kara beigām – okupāciju, neatkarības zaudēšanu, Latvijas pilsoņu vēlmi atjaunot savu valsti, gan bruņoti, gan nevardarbīgi cīnoties pret nacistisko un komunistisko režīmu.

Pasākumā lielākās diskusijas raisījās par Krievijas izmantoto “maigo varu” jeb “soft power” ar mērķi ietekmēt Latvijā notiekošos procesus, kā arī par Latvijas Centrālās Padomes lomu, kura Otrā pasaules kara vidū centās atjaunot neatkarīgu un demokrātisku Latviju. Tāpat klātesošie apsprieda Rietumvalstu, it sevišķi Lielbritānijas, pretrunīgo lomu atsevišķu Latvijas iedzīvotāju “naivo” cerību veidošanā sagaidīt palīdzību cīņā ar PSRS pēc Otrā pasaules kara beigām.

May 8, 2012 - Posted by | noziegumi pret cilvēci

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: