Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Aicina apbedīt Ļeņinu

Krievijas jaunais kultūras ministrs Vladimirs Medinskis piedāvājis apbedīt boļševistiskā režīma pirmo līderi Vladimiru Ļeņinu, kuram nevajadzētu atrasties mauzolejā Maskavas galvenajā laukumā.

“Es kā uzskatīju, tā arī uzskatu, ka līķis ir jāatdod zemei. Es ievērotu visus nepieciešamos rituālus. Ja tāds lēmums tiks pieņemts, tā kā tā ir augstākā amatpersona, apbedīšanai ir jānotiek ar visiem attiecīgajiem valstiskajiem rituāliem, godu, militāro salūtu, pienācīgā vietā,” intervijā radiostacijai Eho Moskvi sacīja Medinskis.

Viņš norādīja, ka šāds lēmums netika pieņemts līdz vēlēšanām tāpēc, ka droši vien būtu atņēmis balsis varai. Pēc viņa domām, ja Ļeņins tiks apbedīts, mauzolejs ir jāsaglabā kā Sarkanā laukuma ansambļa daļa.

Kopš savas nāves 1924.gadā Ļeņina iebalzamētās mirstīgās atliekas atrodas mauzolejā Sarkanajā laukumā Maskavas centrā, kas ir atvērts publikai, kaut gan pie tā vairs sen nestāv milzīgās cilvēku rindas kā padomju laikā.

Aicinājumi aizvākt Ļeņina mirstīgās atliekas no mauzoleja publiski sāka skanēt 90.gadu sākuma, Krievijai sākot īstenot demokrātiskas reformas. Tomēr, pārskatot oficiālo viedokli par pagātnes līderiem, šie aicinājumi palikuši neuzklausīti.

June 9, 2012 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: