Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Rīgā pieminēs komunistiskā genocīda upurus

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 14.jūnijā, Rīgā notiks vairāki atceres pasākumi, informē Rīgas domē.

Piemiņas pasākumi sāksies Latvijas Okupācijas muzejā, kur no plkst.10 līdz 12 visi interesenti ir aicināti uz konferenci “Pagātne nezūd”. Muzeja darba laikā līdz 21.jūnijam būs aplūkojama arī fotoizstāde. Pēc konferences plkst.12.35 tiks sākts gājiens uz Brīvības pieminekli. Plkst.13 pie Brīvības pieminekļa notiks Piemiņas brīdis un svinīgā Goda sardzes maiņa. Godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, valsts augstākās amatpersonas pieminekļa pakājē noliks ziedus.

Ik gadu izsūtītie un bojā gājušie tiek pieminēti arī dzelzceļa stacijās “Šķirotava” un “Torņakalns”, no kurienes mokpilno ceļu uz Sibīriju uzsāka tūkstošiem cilvēku. Šogad 14.jūnijā stacijā “Šķirotava” plkst.11 sāksies pasākums “Es sapni par dzimteni pagalvī likšu” (Kārlis Skalbe), bet atceres brīdis Torņakalna stacijā notiks no plkst.15 līdz 16.

Rīgas Jauniešu brāsbends mākslinieciskā vadītāja un diriģenta profesora Boļeslava Voļaka vadībā sadarbībā ar Svētā Pētera baznīcas ērģelnieku Pēteri Vaickovski aicinās klausītājus uz Rīgas Sv.Pētera baznīcu, kur plkst.16 tiks atskaņota koncertprogramma “Veltījums”. Ieeja būs bez maksas.

Plkst.17 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē mūziķi Māra Krauja-Reine, Elīza Anna Reine, Solveiga Raja, Ansis Sauka, Miervaldis Jenčs un Artis Gāga sniegs piemiņas koncertu “Mūzika palīdz un dziedē”. Pie ērģelēm Jānis Karpovičs.

Kā emocionāls nobeigums 14.jūnijā plānotajiem piemiņas pasākumiem ir iecerēti vairāki koncerti. Viens no tiem – “Aizvestajiem”, kas notiks Sv.Jāņa baznīcā. Koncertā uzstāsies Radio koris un solisti Aldis Liepiņš un Juris Žvikovs, diriģents Sigvards Kļava. Koncerts izskanēs tiem, kurus pirms 71 gada kā bērnus vai pusaudžus izsūtīja, tiem, kuru vecāki vai vecvecāki palika Sibīrijā, un visiem, kuri pret šo dienu izjūt cilvēcīgu pietāti kā pret traģisku vēstures notikumu. Ieeja bez maksas.

Jau tradicionāli Rīgas Domā piemiņas koncertu sniegs Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, kas plkst.19 aicinās uz “Latviešu mūzikas koncertu”. Tajā uzstāsies arī Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un izcilais latviešu dziedātājs Aleksandrs Poļakovs. Diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kuri no 7.jūnija saņemami Rīgas Doma kasē.

1941.gada 14.jūnija deportāciju rezultātā cieta 14 194 Latvijas iedzīvotāji, tajā skaitā 3751 bērns vecumā līdz 16 gadiem. Viņu piemiņai un notikušā atgādinājumam Rīgā ir plānoti atceres pasākumi, kurus atbalsta Rīgas dome.

Ziņu aģentūra LETA

June 11, 2012 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: