Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Filma ‘Latviešu leģions’ dzēsta no Youtube

AM nikna par filmas 'Latviešu leģions' dzēšanu no 'Youtube'

Foto: DELFI

Tīmekļa vietnes “Youtube” administrācija varētu būt mēģinājusi ierobežot informācijas izplatīšanu par Latvijas sabiedrībai jūtīgiem vēstures notikumiem, jo no Latvijas armijas video kanāla izdzēstas latviešu, krievu un angļu valodās skatāmās filmas “Latviešu leģions” versijas. Aizsardzības ministrija (AM) ir lūgusi “Youtube” skaidrojumu par filmas dzēšanu no Latvijas armijas kanāla, portālu “Delfi” informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis.

Ja vispirms izdzēsta krievu valodā skatāmā versija, tad vēlāk pēcpusdienā no Latvijas armijas kanāla “Youtube” izņemtas visas tajā ievietotās filmas “Latviešu leģions” versijas – arī latviešu un angļu valodās, liecina AM ieraksts mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

“Youtube” pārstāvji pie filmas ir norādījuši, ka šī video saturs neatbilst vietnes pakalpojumu sniegšanas noteikumiem. Viņi gan nav precizējuši video dzēšanas iemeslu.

AM pieļauj, ka “Youtube” “bez padziļinātas analīzes pakļāvies ideoloģiskajam spiedienam, izdzēšot filmu par latviešu leģiona tapšanu un tā kaujas gaitām”, norādīja Rikveilis.

“Šāda prakse ir nosodāma globālajos sociālajos medijos, kur būtu jāpastāv informācijas pieejamībai un atklātībai. Ir nepieļaujama šāda rīcība, kur acīmredzami tiek manipulēts ar informācijas pieejamību krievu valodā un vēstures notikumu skaidrojumu plašākai sabiedrībai,” norādījis aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

“Apvienības pret nacismu” valdes priekšsēdētājs Jānis Kuzins paziņojumā medijiem norāda, ka “Apvienība pret nacismu” bija vērsusies pie “Youtube” administratoriem ar aicinājumu izvērtēt, vai AM pārraudzītajā kontā tiek propagandēts nacisms un fašisms, jo kanālā atrodas filmas par latviešu “Waffen SS” leģionu un filmu saturs “liek noprast, ka šie cilvēki bija varoņi”.

“Apvienība pret nacismu” aicinājusi dzēst šīs filmas versijas arī angļu un latviešu valodās, jo, atrodoties AM “Youtube” kontā, “tās grauj Latvijas kā NATO dalībvalsts prestižu un 21.gadsimtā NATO dalībvalstij nav cienīgi nodarboties ar “Waffen SS” leģiona propagandu, pavēstījis Kuzins.

Tikmēr ministrija norāda, ka Latvijas armijas “Youtube” video kanāls ir oficiāla aizsardzības nozares informācijas vietne, kurā ievieto tikai AM veidotus vai atbalstītus video materiālus.

Filma “Latviešu leģions”, kuras scenārija autors ir vēsturnieks Uldis Neiburgs, ir viens no izsmeļošākajiem dokumentālajiem materiāliem par latviešu karavīru cīņām Vācijas bruņoto spēku sastāvā Otrā pasaules kara laikā. Filma stāsta par latviešu leģiona tapšanu, tā kaujas gaitām un dažādo vērtējumu mūsdienu sabiedrībā. Tajā izmantots plašs dokumentālo kinohroniku materiāls, intervēti bijušie leģionāri un sniegti vēsturnieku viedokļi.

Filma “Latviešu leģions” ir veidota 2000.gadā filmu studijā “Deviņi” ar AM atbalstu.


8. augustā, 13:00:

August 8, 2012 - Posted by | Filmas

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: