Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Čehoslovākijā pārbēdzējus pārtvēra uz viltus robežas

LETA.

Čehijas policija sākusi izmeklēt bijušā komunistiskā režīma slepenpolicijas operāciju, kuras laikā tikusi izmantota viltus robeža, lai sagūstītu cilvēkus, kas mēģinājuši aizbēgt uz Rietumiem.

1948. gadā pēc komunistu nākšanas pie varas toreizējā Čehoslovākijā izveidotā politiskā slepenpolicija StB, lai maldinātu cilvēkus, kas vēlējušies izbēgt no totalitārā režīma žņaugiem, valsts iekšienē izveidojusi viltus robežu, uz kuras izvietojusi arī savus aģentus, kas bijuši tērpti ASV, Francijas vai Britānijas uniformās, pastāstīja Pāvels Brets, kurš vada Iekšlietu ministrijas komunistisko noziegumu izmeklēšanas nodaļu. Kad bēgļi iedomājās, ka jau nonākuši Rietumvācijā vai Austrijā, viņus sagaidīja viltus sabiedroto karavīri, kuri vaicājuši pēc to cilvēku vārdiem Čehoslovākijā, kurus būtu iespējams iesaistīt izlūkošanas operācijās. “Daudzi no šiem cilvēkiem pēc tam tika vajāti un notiesāti,” norādīja Brets.

Pēc vajadzīgās informācijas izvilināšanas no bēgļiem viņiem tika parādīts tālākais ceļš, kas noslēdzās ar nonākšanu Čehoslovākijas robežsargu rokās. Šī operācija turpinājusies līdz 1951. gadam.

Brets pret izmeklēšanas veiksmīgu iznākumu izturas skeptiski, jo upuri nevēlas runāt, kaunoties no tā, ka atklājuši savu draugu vārdus, kā dēļ tie nonākuši komunistiskā režīma cietumos un koncentrācijas nometnēs. “Es tomēr ticu, ka mēs galu galā spēsim šo lietu dokumentēt. Tā jo-projām ir balts plankums Čehoslovākijas vēsturē,” piebilda Brets. “Mēs nevaram atļauties vilcināšanos, jo iesaistītie cilvēki ir gados veci. Es nevēlos, lai lieta tiktu slēgta tāpēc, ka vainīgais ir nomiris.”

Čehoslovākijas komunistiskā režīma pastāvēšanas laikā robežsargi noslepkavoja gandrīz 300 cilvēku, kuri, slepeni šķērsojot robežu, centās nokļūt Rietumos.

August 10, 2012 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: