Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Kā Youtube izdabā Krievijas propogandas mašīnai

Otto Ozols, Speciāli TVNET

Vai jūs vēlaties baudīt aizkustinoši skaistu dziesmu «Rītdiena pieder man» (Tomorrow Belongs to Me) ar pārliecinātiem nacistu jauniešiem no organizācijas «Hitlerjugend»? Lūdzu, interneta vietne «You Tube» jums to laipni piedāvās (1). Tas nekas, ka skaņdarbs nozagts no izcilās filmas «Kabarē» (Cabaret) (2). Vai vēlaties dzirdēt nacistu vadoņa, masu slepkavas Ādolfa Hitlera draudus iznīcināt ebrejus? Nav problēmu, «You Tube» jums to piedāvās (3). Vai vēlaties uzzināt «īsto patiesību» par miljonu slepkavu, tirānu Josifu Staļinu? Nekādu problēmu, «You Tube» atradīsiet neskaitāmus materiālus par to cik «vieds, godīgs, cilvēcīgs un labs» viņš bijis.(4)

Vai vēlaties uzzināt «patiesību» par žīdu ļaunajām sazvērestībām? Lūdzu, «You Tube» jums laipni sameklēs prasīto – neskaitāmus videomateriālus ar «pierādījumiem». Jā, tieši «žīdu» – «You Tube» atrodamie video ir tieši ar šo vārdu – atliek vien ierakstīt krievu valodā «жиды»(5). Iemesls, kādēļ Latvijā ir pieņemts lietot vārdu «ebreji», ir tieši krievu valodas dēļ. Krieviski atšķirībā no pirmskara Latvijas vārdam «žīdi» ir nicīgs, naidīgs skanējums. Acīmredzot «You Tube» nav uzskatījis par nepieciešamu pievērst uzmanību tādām niansēm. Vai arī jāpieņem, ka video saturs atbilst viņu lietošanas noteikumiem – gan formas, gan satura ziņā?

Gebelss, Staļins, Berija būtu apmierināti ar «You Tube» saturu

Nacistu propagandas šefs, ļaunais ģēnijs Jozefs Gebelss (Joseph Goebbels) kapā var greizi smaidīt – viņa «pērles» joprojām dzīvo un iedvesmo. Pateicoties «You Tube». Varbūt mazliet pārdzīvo, ka ne pārāk ieredzētas režisores Lenijas Rīfenštāles (Leni Riefenstahl) filmas arī atrodamas tajā pašā interneta vietnē. Nenoliedzami ģeniālā, iespaidīgā nacistu propagandas filma «Gribas triumfs» (Triumph des Willens) arī ir «You Tube».(6) Trešā Reiha jaunatnes vadītājs Arturs Aksmans, attaisnojot vācu pusaudžu noziedzīgo dzīšanu pret tankiem, teica, ka tas bija nepieciešams, lai «pasaulē neiznīkst uzticība». Uzticība nacisma idejām patiešām nav iznīkusi – «You Tube» katrs viņu domubiedrs var smelties idejas un iedvesmu. Hitlera fani pateicībā var nokliegties: «Sieg Heil, You Tube!»

21. gadsimta nacisti nav vientuļi – «You Tube» piedāvā neskaitāmus materiālus arī Staļina cienītājiem. (7) Neskaitāmos videomateriālos dažādi «vēsturnieki» skaidro, cik pareizi viņš rīkojies, apšaujot miljoniem «kaitnieku», cik varenu Krieviju uzbūvējis. Viņi nekautrējoties stāsta, cik laba bija Krievijas impērijas ideja. Miljoniem noslepkavoto, bada nāvē un vergu nometnēs nomocīto ir bijuši vien «vajadzīgie upuri» vai «atsevišķu pārmērību sekas». «You Tube» viegli var atrast arī ārprātīgas vēstures interpretācijas par, piemēram, Katiņas traģēdiju. Interneta vietnē ievietoti materiāli no dažādiem Krievijas TV kanāliem par to, ka tūkstošiem poļu nogalināšana bija gandrīz vai taisnīga atmaksa. Bet patiesībā tā bijusi nelietīga poļu un nacistu provokācija, lai nepatiesi apvainotu Staļinu un PSRS. (8)

«You Tube» pakārti propagandas manipulatoru marionešu auklās

«You Tube» interesenti patiesi var atrast gandrīz visu. Tiesa, ja kaut kas nebūs pa prātam Krievijas valdībai, tad materiāli var pazust. Tā Krievijas opozicionāri sūdzējās, ka varas iestādes, izmantojot dažādus formālus ieganstus, panākušas Putinu kritizējošu video izņemšanu. Izskatās, ka Krievijas propagandisti ir labi izpētījuši pasaulē trešās lielākās interneta vietnes paradumus un sākuši ar tiem veikli manipulēt. Plaši tiek ievietotas visdažādākās Krievijai izdevīgās vēstures un politikas interpretācijas. Savukārt viņiem neizdevīgus materiālus metodiski cenšas iznīdēt.

Visiedarbīgākais veids izrādījies sūdzēšanās vietnes administratoriem. Krievija acīmredzot sapratusi, ka ar «You Tube» var viegli manipulēt. Interneta vietne pieder miljardus vērtai kompānijai «Google», kuras sauklis ir «Neesi ļauns» (Don’t be evil). Tā patiešām nav ļauna, izskatās, ka viņus interesē tikai nauda. Tik ļoti, ka nolēmusi ietaupīt pat uz puslīdz sapratīgiem satura redaktoriem. Krievijai tas ir izdevīgi – atliek vien «You Tube» darbiniekiem pasūdzēties, ka kāds materiāls ir ļauns, un viņi, daudz nedomādami, dzēš to saturu.

Hitleru, nacistus atmaskojošs materiāls tiek izdzēsts

Tieši tā ir gadījies ar videomateriālu par latviešu leģionāriem. Mistiskā organizācija «Apvienība pret nacismu», kura līdz šim ignorējusi nacisma propagandas masas tai pašā «You Tube», ir pasūdzējusies par videomateriālu, kas skaidro latviešu leģiona vēsturi. «You Tube» administratori to dzēsuši. Vienīgais paskaidrojums – «video saturs neatbilst tā pakalpojumu sniegšanas noteikumiem». Te ir pamatots jautājums – vai viņi vispār bija iedziļinājušies tā saturā? Vai arī mistiskai organizācijai ar cēlo nosaukumu «Apvienības pret nacismu» atlika vien pasvilpt, un viņi video dzēsa.

Cilvēks, kurš būtu apveltīts ar kaut vai nelielām domāšanas spējām, ātri pamanītu, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas videomateriāls ir korekti vēsturisks, skaidrojošs. Vienīgā problēma bija fakts, ka šī informācija neatbilda Krievijas propagandas vajadzībām. Vēl vairāk – tā traucēja viņu melīgajai vēstures interpretācijai, kas brīvi klejo pa tīmekli ar tās pašas «You Tubes» laipnu atbalstu. Tagad tas notiks pavisam netraucēti.

Filmā «Latviešu leģions» nav ne grama no nacisma. Mierīgā veidā tā skaidro Latvijas sarežģīto un traģisko vēsturi. Nav pamata apšaubīt aizsardzības ministra, profesora, politologa, vairāku grāmatu autora, Orhūsas universitātes absolventa Arta Pabrika viedokli – tā ir korekta, vēsturiska filma, kurai nav ne mazākās saistības ar nacisma propagandu. Vēl vairāk – tā atmasko nacistu režīma noziegumus pret karā netaisni ierautajām valstīm un tautām. Hitlers un Staļins ar viltu un varu pārvērta okupēto zemju pilsoņus par lielgabalu gaļu. Latvijai tas bija īpaši traģiski – diktatori ciniski dzina kaujās tēvus pret dēliem, brāļus pret brāļiem. Tie paši 20. gadsimta masu slepkavas – Hitlers un Staļins, par kuriem «You Tube» atradīsiet neskaitāmus cildinošus materiālus.

Don’t be evil, don’t be stupid, «You Tube»

Protams, ir velti gaidīt, ka globālie interneta milži «Google» un «You Tube» sāks iedziļināties Latvijas vēstures niansēs. Tomēr ar šo piemēru skaidri redzam Krievijas propagandas tendences. Viņi ir sapratuši, ka nav iespējams kontrolēt informācijas plūsmas internetā. Tādēļ sākuši manipulēt ar tām. Krievijai ar savām ilgajām totalitārisma tradīcijām šādas prasmes ir daudz lielākas, nekā «You Tube» spēj saprast. Bet nezināšana neattaisno. Iespējams, šobrīd kaut kur jaunie nacisti, ieslēguši «You Tube», skaļi dzied Horsta Veseļa dziesmas (9), klausās Hitlera runas par to, kas būtu jādara ar ebrejiem. Iespējams, Krievijā jaunieši atklāj «patiesību» par Staļinu – cik viņa idejas un darbi bijuši labi un pareizi. Paldies, «You Tube»! Sieg Heil, «You Tube».

Don’t be stupid, You Tube. (Neesi stulba, You Tube)

Avoti «You Tube»:

August 10, 2012 - Posted by | Apmelojumi, krievu impērisms

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: