Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Latvija nav tikusi galā ar Otrā pasaules kara sekām

Foto – LETA

Latvija nav tikusi galā ar visām Otrā pasaules kara sekām, ceturtdien diskusijā “Otrais pasaules karš Eiropas vēsturē” atzina Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, norādot arī uz nule kā savāktajiem parakstiem par pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem.”Daudzi, kad no Latvijas teritorijas tika izvesta padomju armija, palika šeit. Šis jautājums nav līdz galam atrisināts. Tāpēc mums arī bija referendums par krievu kā otru valsts valodu, kā arī nu jau ir savākti desmit tūkstoši parakstu par referenduma ierosināšanu pilsonības jautājumā. Tā ir bumba ar laika degli, kas liecina, ka neesam tikuši galā ar visām Otrā pasaules kara sekām,” teica eiroparlamentāriete.

Lai Eiropai izskaidrotu, ko Otrajā pasaules karā un pēc tam piedzīvojusi Latvija, esot izdarīts daudz, taču ne pietiekami.

“Vēstures skaidrošanā esam panākuši daudz, taču vēl daudz kas nav izdarīts, tāpēc iesāktais ir jāturpina,” sacīja Vaidere un norādīja, ka viens no līdzekļiem, kas ārvalstīm palīdz skaidrot Latvijas vēsturi un to, ko tauta pārcietusi, ir Edvīna Šnores filma “Soviet story”. “Šī filma skaidro baisos notikumus, kurus valstīm, kas atradās aiz dzelzs priekškara, ir grūti saprast,” viņa uzsvēra.

Pēc viņas uzskata, karš nebūs beidzies tik ilgi, kamēr netiks sodīti vainīgie un cietušie saņēmuši kompensācijas.

23.augusts ir piemiņas datums, kas veltīts visu totalitāro režīmu upuru piemiņai.

Jau ziņots, ka partija “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL), kura nav pārstāvēta 11.Saeimā, savākusi 10 tūkstošus parakstu, kas tiks iesniegti Centrālajā vēlēšanu komisijā likuma grozījumu ierosināšanai par pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem.

Savukārt pirms kāda laika radikālo organizāciju līderi Vladimirs Lindermans un Jevgēņijs Osipovs iniciēja tautas nobalsošanu par oficiālu divvalodību Latvijā.

August 24, 2012 - Posted by | 2. pasaules karš

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: