Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Latvijas pilsoņiem nav tādas iekšas kā poļiem vai somiem?

Otto Ozols
Otto Ozols

Krievijas imperiālisti ir nolēmuši, ka Latvija ir ne tikai Baltijas, bet visas Eiropas vājais posms. Tādēļ te var droši darīt kaut ko tādu, kas netiktu pieļauts Polijā, Somijā un citur. Latvijā atklāti Krievijas impērijas propagandisti pulcē pilnas auditorijas, bauda mediju uzmanību un saņem finansējumu no Krievijas vēstniecības. Viņu galvenais vēstījums – Latvija ir dabiska Krievijas sastāvdaļa, izstājusies nelikumīgi un drīz atkal būs Krievijas varā.

Krievijas oficiālie un neoficiālie pārstāvji šo vēstījumu atkārto ar biedējošu regularitāti. Protams, kāds mēģina tam pretoties un protestēt. Mūsu ministri dažreiz lūdz drošības iestādes izvērtēt šos paziņojumus, pārāk lieliem balamutēm liedz iebraukšanu Eiropas Savienībā. Tomēr nešķiet, ka kādu imperiālisma slavētāju un Latvijas brīvības noliedzēju tas īpaši uztrauktu. Arī Krievijas diplomāti ar pašu vēstnieku priekšgalā liekulīgi brīnās un nesaredz Latvijas noliegšanā nekā briesmīga. Vēl vairāk – viņi ciniski piesauc vārda brīvības principus.

Polijā imperiālistu propagandisti riskētu ar savu ādu

Lai saprastu Krievijas nekaunības apmērus, ir jāspēj palūkoties uz citām valstīm, kuras reiz bija Krievijas impērijā. Polijas brīvību imperiālisti ir dalījuši vismaz četras reizes, iekļaujot Krievijas impērijā vai pa daļām iztirgojot citiem. 19. gadsimta beigās Polijai tika brutāli uzspiesta pārkrievošanas politika. Kad Polija pēc Pirmā pasaules kara tomēr izcīnīja neatkarību, Ļeņiņa sarkanie imperiālisti to nokavējoties gribēja atņemt, bet tika sakauti. Par ko 1939. gadā nežēlīgi atriebās.

Mūsdienās ir absolūti neiedomājami, ka kādi krievu propagandisti mierīgi braukātu pa Poliju ar lekcijām, ka valsts neatkarība ir nelikumīgs pārpratums, patiesībā Polija ir dabiska Krievijas teritorija. Šāda rīcība nekavējoties izsauktu ļoti asu reakciju. Nav šaubu, ka Krievijas politologs Nikolajs Starikovs, kurš nule šādas muļķības stāstīja Rīgā par Latviju, Polijā kaut ko tādu pat neiedomātos. Bet ja tomēr prāta aptumsuma brīdi pamēģinātu, tad būtu jālūdz policijas palīdzība, lai izkļūtu no Polijas ar veselu ādu. Poļi ar valstij ar svētiem jautājumiem neļauj jokoties. Ja kāds pseidovēsturnieks Polijā iedomātos atkārtot Krievijas propagandas vidē izplatītos murgus, ka Katiņas masu slepkavība ir «falsifikācija» vai «poļi to bija pelnījuši», tad tas izraisītu pamatīgu diplomātisku konfliktu. Jāšaubās, vai Krievijas vēstniecība Varšavā atļautos finansēt šādu vēstures safabricējumu izplatīšanu.

Somijā veterānus neatļautos lamāt par «nenosistajiem nacistiem».

Līdzīgi varētu teikt par Somiju. Tāpat kā Polija un Latvija, tā ir reiz cietusi gan no baltajiem, gan sarkanajiem imperiālistiem. Līdzīgi Latvijai un Polijai tā ir maksājusi bargu asins cenu par savu brīvību. Grūti iedomāties, ka kāda līdzīga organizācijai «Krievu sabiedrība Latvijā» Somijā uzdrošinātos publicēt propagandas lapeles, kurā brīvības cīnītāji tiktu saukti par separātistiem un apšaubīta Somijas valstiskuma likumība. Bail prognozēt apdomīgo somu rīcību, uzzinot par Helsinkos drukātām kartēm, kur Somijas Otrā pasaules kara veterāni tiktu lamāti par «nenosistajiem nacistiem». Latvijā šādus materiālus mierīgi drukā vietēja organizācija «Krievu sabiedrība Latvijā». Visabsurdākais ir fakts, ka to atbalstījusi Krievijas vēstniecība Latvijā. Neticas, ka Krievijas diplomāti kaut ko tādu atļautos Somijā. Viņi zina, ka šāda rīcība nekavējoties izraisītu tādu diplomātisku aukstumu, kādā pat baltajiem lāčiem uzmestos zosāda. Visdrīzākais, ka pragmatiskie somi nerīkotu diplomātisku skandālu. Tomēr var droši prognozēt, ka Krievijas vēstnieka Somijā diplomātiskā karjera ar to būtu beigusies. Viņi palūgtu Putina administrācijai turpmāk sūtīt tādus pārstāvjus, kuriem ir vismaz mazliet veselā saprāta.

Latvijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks ir asi norādījis, ka šāda rīcība Latvijā uzskatāma par noziedzīgu un uzrakstījis iesniegumu Drošības policijai. Cerams, ka arī ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam par to ir bijusi nopietna saruna ar Krievijas diplomātiem. Tomēr pats svarīgākais jautājums ir – kādēļ Krievijas diplomāti un atsaldētie imperiālisti Latvijā brīvi atļaujas to, ko neuzdrošinātos citur? Vai viņi patiešām nolēmuši, ka Latvija ir Eiropas vājākais posms, kur nesodīti izplatīt savas propagandas murgus, sējot naidu starp tautām, veicinot spriedzi? Varbūt viņi ir ciniski izskaitļojuši, ka simts reizes atkārtoti meli sāk izklausīties pēc patiesības. Varbūt viņu plāns ir sēt šaubas, izmantojot dažādas manipulācijas pārvērst Rīgu un pārējo Latviju par «dabisku vietu Krievijai»? Redzot pašreizējās tendences, kad pamatiedzīvotāji pamazām izmirst, aizbrauc, kad Latvija katru gadu pazaudē tūkstošiem jauno, talantīgo studentu, nav brīnums, ka Krievija tuvākajās desmitgadēs Latviju saredz kā vāju un nomocītu valsti. Tādu, kuru varēs viegli ievilkt atpakaļ savas impērijas tīklos.

Ir valstis, kurās spiegus noķer un liek cietumā

Tas liek domāt, ka dažādu Krievijas diplomātu, oficiālo un neoficiālo darboņu mērķtiecīgā rīcība nav tikai muļķīga sagadīšanās vien. Tā ir bezkaunīga, agresīva un brutāli aprēķināta rīcība. Labi, ka aizsardzības un ārlietu ministrs apzinās šīs briesmas un mēģina to kaut kādā veidā bremzēt. Arī drošības iestādes ik pa brīdim kaut ko mēģina darīt. Tomēr vai tas ir pietiekami?

Nesen kāds igaunis, komentējot biežo Krievijas spiegu noķeršanu, teica – spiegi ir visās valstīs. Tikai dažas viņus biežāk noķer un liek cietumos. Putina Krievijas diplomāti šobrīd rīkojas līdzīgi Hitlera darboņiem, kuri pirmskara Čehoslovākijā kūdīja Sudetijas vāciešus. Sekas bija traģiskas abām valstīm un tautām.

Krievijas vēstniecība, atbalstot organizāciju «Krievu sabiedrība Latvijā», ir rīkojusies noziedzīgi gan pret Latvijas valsti, gan pret pašu krievu kopienu Latvijā. Viņu rīcība rada maldīgu iespaidu, ka visi krievi to tik vien sapņo, kā par Latvijas atdošanu Krievijai. Lieki teikt, ka tas neveicina saskaņu un mieru. Līdzīgi var teikt par Krievijas politologa Nikolaja Starikova «lekciju» Rīgā. Nav saprotams, kādēļ viņš uzreiz netika izraidīts no valsts? Drošības policijai nekavējoties viņu vajadzēja iesēdināt pirmajā vilcienā uz Krieviju. Bez garām diskusijām. Lai pameklē kādu citu valsti, kur murgot.

August 31, 2012 - Posted by | krievu impērisms

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: