Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Par 1956.gada kara noziegumiem Ungārijā arestēts komunistu režīma ministrs

LETA/AFP. 2012. gada 10. septembris
Ungārijas policija pirmdien arestējusi augstu komunistu režīma amatpersonu – bijušo iekšlietu ministru Bēlu Bisku – saistībā ar kara noziegumiem, kas pastrādāti, apspiežot 1956.gada sacelšanos, Budapeštā pavēstīja vecākais prokurors Tibors Iboja.

“Bēla Bisku arestēts par kara noziegumiem saistībā ar apšaudēm notikumos pēc 1956.gada sacelšanās, kad dzīvību zaudēja vairāki cilvēki,” žurnālistiem sacīja prokurors. Ja Bisku atzīs par vainīgu, viņam draud mūža ieslodzījums.

Ungārijas komunistu režīma stingrā kursa piekritējs Bisku, kuram ceturtdien paliek 91 gads, no 1957. līdz 1961.gadam bija iekšlietu ministrs. Atbilstoši prokuratūras informācijai viņš ir vienīgais vēl dzīvais valdības loceklis, kuru var saukt pie atbildības saistībā ar 1956.gada notikumiem, kad sacelšanās tika apspiesta ar padomju tanku palīdzību.

Pērn Ungārijas valdība izmainīja likumu, ļaujot izvirzīt apsūdzības cilvēkiem, kurus tur aizdomās par līdzdalību represijās, kas sekoja pēc sacelšanās. Tolaik 300 cilvēki tika nogalināti, vairāk nekā 20 000 apcietināti, bet 200 000 aizbēga no valsts.

Televīzijas intervijā 2010.gadā Bisku aizstāvēja savu rīcību šajā laikaposmā, sakot, ka viens no sacelšanās līderiem premjerministrs Imre Naģs, kuram komunisti 1958.gadā izpildīja nāvessodu, “dabūja to, ko bija pelnījis”. Bisku nav ievietots pirmstiesas apcietinājumā, bet viņam noteikts mājas arests, apliecināja prokuratūra.

September 10, 2012 - Posted by | noziegumi pret cilvēci

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: