Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Diskutēs par 40. gadu traģisko notikumu lomu šodienas Baltijas sabiedrībās

No 19. līdz 20. oktobrim Rīgā (Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19) norisināsies starptautisks simpozijs „20. gadsimta 40. gadu traumatiskās pieredzes pārvarēšana Baltijas valstīs”, kuru organizē Latvijas Universitātes Sociālās atmiņas pētniecības centrs.

Pagājušā gadsimta 40. gadu notikumi joprojām atbalsojas Baltijas valstu politikā un iedzīvotāju saskarsmē, tādēļ simpozija mērķis ir pulcināt sociālo un humanitāro disciplīnu pētniekus, kurus interesē Baltijas valstu attiecības ar šo traģisko pagātnes periodu (okupācijas, deportācijas, holokausts, kolektivizācija u. c.). „Tik fokusēta, bet vienlaikus arī daudzveidīga diskusija Latvijā notiks pirmo reizi,” atzīst simpozija koordinators Mārtiņš Kaprāns. Viņš informē, ka pētnieki savos referātos galvenokārt centīsies parādīt, kā dažādi Baltijas atmiņu aģenti (vēsturnieki, politiķi, inteliģence u.c.) kopš neatkarības atgūšanas ir ietekmējuši kopīgu priekšstatu veidošanos par 40. gadu notikumiem un kā darbs ar traumatisko pagātnes matojumu sekmē vai traucē sabiedrības saliedētībai.

Simpozijs notiks Latvijas Universitātes Muzeja zālē, un tajā ar referātiem uzstāsies pētnieki no Baltijas valstīm, Nīderlandes, Zviedrijas, Francijas, Amerikas, Vācijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas.

Starptautiskais simpozijs ir tapis, pateicoties Fridriha Eberta Fonda, Margas un Kurta Molgārdu Fonda un valsts pētījumu programmas „Nacionālā identitāte” atbalstam.

Simpozija programmu apskatiet šeit.

October 15, 2012 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: