Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Pāvils Tamans: represijām nav konkrēta datuma, tās notika ik dienu un ik nakti

Padomju iekārtas represijas parasti saistās ar diviem datumiem kalendārā – 1941.gada 14.jūniju un 1949.gada 25.martu, taču, kā atgādina Latvijas Politiski represēto apvienības Jēkabpils nodaļas priekšsēdētājas vietnieks Pāvils Tamans, represijas notika ik dienu un ik nakti tajos vairāk nekā 50 okupācijas gados līdz Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanai. Pāvils Tamans nesen nosvinēja 85.dzimšanas dienu, bet 1940.gada 17.jūnijā, kad Padomju Savienība okupēja Latviju, viņam bija tikai 13 gadu.

Pāvils Tamans, kurš tolaik mācījās Jēkabpils pamatskolā kopā ar Ilmāru Knaģi, atceras, ka, jaunajā mācību gadā atnākot uz skolu, vairākus skolēnus un skolotājus vairs nesastapa, tie bija pazuduši.

“Kad septembrī atgriezos uz mācībām, daudzu skolotāju vairs nebija. Tie bija sabiedriski darbinieki, arī skautu vadītāji, mazpulku vadītāji, vai darbojās aizsargos. Tādi bija skolotāji Zīriņš, Kopmanis, skolotājs Pakalns. Pazuda arī skolēni, jo viņu vecāki Latvijā strādāja kādos amatos, varbūt viņi arī nebija saistīti ar politiku, tomēr viņus apcietināja un aizveda,” atceras P.Tamans.
Sākās vācu okupācijas laiks, bet 1944.gada jūlijā ģimene devās bēgļu gaitās. Tas tomēr netraucēja vāciešiem 17 gadus veco jaunieti iesaukt gaisa spēku izpalīgos. Lasīt tālāk

October 27, 2012 - Posted by | represijas, REPRESĒTIE

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: