Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Naida un cinisma anatomija

Naida un cinisma anatomija. Ušakova līdzskrējējs: Barikāžu atmiņu pasākumi – degradējoši kā točku spirts. 1991. gada barikādes – burziņš

Otto Ozols

Otto Ozols, Speciāli TVNET

Katrai tautai ir vēsturiski notikumi un varoņi, kurus piemin ar lielu cieņu un godu. Ņirgāšanās netiek pieļauta, un nekauņas tiek saukti tiesas priekšā. Nule Polijas vēstnieks Latvijā lūdza atsaukt kādu viedokļu rakstu laikrakstā «Diena», kur viņu politiķis un karavadonis Juzefs Pilsudskis tika salīdzināts ar Staļinu un Hitleru.

Polijas vēstnieks norādīja, ka šādu zaimojošu salīdzinājumu viņa valstī nepaciestu.(1) Latvijā viens no nozīmīgākajiem un svētākajiem jaunākās vēstures atmiņu pasākumiem ir 1991. gada Barikāžu laika pieminēšana. Tajos piedalījās tūkstoši drosmīgu brīvās Latvijas aizstāvju. Tā bija nepieredzēta drosmes un solidaritātes akcija. Vienkāršie iedzīvotāji nezināja lielās ģeopolitikas smalkās nianses. Toties viņi zināja, ka Viļņā līdzīgās protesta akcijās zem tanku kāpurķēdēm tika samalti daudzi civiliedzīvotāji. Tāpat viņi lieliski apzinājās, ka brutālais padomju režīms varēja atsūtīt tankus arī uz Vecrīgu vai kādu citu stratēģiski svarīgu objektu, kurš bija nocietināts ar barikādēm. Pāris modernu tanku šāviņi varēja pārvērst šīs barikādes asiņainā putrā. Bruņutransportieru lielkalibra ložmetēji varēja noslīcināt Vecrīgu asiņu jūrā.

Barikāžu aizstāvji pret miljonu slepkavām

Uz barikādēm stāvēja cilvēki, kuri atcerējās Staļina nežēlību, daudzi zināja par nežēlīgo protestu apspiešanu iepriekšējos gadu desmitos Berlīnē, Prāgā, Budapeštā un citur. 1991. gadā bija grūti prognozēt PSRS līdera Mihaila Gorbačova rīcību. Šodien mēs zinām daudzas, kaut ne visas nianses, par to, kas darījās komunistu vadoņu galvās. Toreiz varbūt tikai daži augstākie politiskie līderi varēja cerēt, ka pēc Rietumu kredītiem izsalkušais faktiski bankrotējušās Padomijas vadonis neuzdrošināsies ar tankiem sabradāt apspiestu tautu neatkarības cerības. Bet haotiskajā un nestabilajā PSRS garantiju nebija nevienam. Netālajā Zviedrijas Gotlandes salā iedzīvotāji, līdzīgi kā pēc Otrā pasaules kara, jau bija sarūpējuši segas un gultasietas gaidāmajām bēgļu straumēm. Situācija bija ārkārtīgi nemierīga, neprognozējama un bīstama. Barikāžu aizstāvji nebija atbraukuši uz lētu balagānu vai miermīlīgu tautas manifestāciju. Viņi lieliski apzinājās, ka darīšana būs ar nežēlīgo padomju armiju, kura tikai pirms pāris gadiem bija Afganistānā nogalinājusi gandrīz miljonu civiliedzīvotāju. Viņi to zināja, bet drosmīgi devās sargāt sapni par Brīvību. Kaut par savas dzīvības cenu. Vēsturiskā pieredze liecināja, ka komunistu vadoņi tankus izmanto, īpaši neminstinoties. Šoreiz Rīgu liktenis pasaudzēja no masu slaktiņiem. Tomēr bija pieci kritušie.

Ko neatļaujas vislielākais kretīns, to atļaujas Ušakova līdzskrējējs

Tautas gara spēku un drosmi nevar izmērīt upuru skaitā. Viņi atdeva savas dzīvības par brīvas un neatkarīgas Latvijas sapni. Tāpat kā to bija gatavi darīt tūkstošiem citu barikāžu aizstāvju. Tādēļ šis laiks bija un būs svēts Latvijas patriotu atmiņās. Var ilgi un gari diskutēt par to, kas notika pēc tam, var mēģināt saprast, kurš un kāpēc šo brīvību caur alkatīgu politikāņu ciniskajām kabatas partijām konvertēja privātos miljonos. Tomēr tā laika vienkāršo barikāžu aizstāvju piemiņu nedrīkst zaimot neviens. Bet atrodas personas, kurām ciniska ekshibicionisma alkas nomāc veselo saprātu. Rīgas mēra Nila Ušakova un «Saskaņas centra» propagandas izdevuma «Tava Rīga» redaktors uzskatījis par nepieciešamu apliet ar samazgām sabiedrībai tik nozīmīgos piemiņas pasākumus. Viņš raksta:

«Barikāžu atmiņas pasākumi uz mūsu tautu iedarbojas ne mazāk degradējoši kā točku spirts un vakara seriāli.»

(2) Pašus 1991. gada notikumus viņš nodēvē par burziņu. Acīmredzot prasts cinisms un nicīgs naids ir Nila Ušakova līdzskrējēju propagandas anatomijas pamatā. Polijā šādas personas tiek nosēdinātas uz tiesas sola. Bet Rīgā tiesībsargājošās iestādēs noskatās, ka pašvaldības uzņēmumu līdzekļi tiek notrallināti apšaubāmās valūtas operācijās. KNAB un prokuratūra impotenti brīnās, kāpēc Ušakova vietniekam tik savāda iesauka pielipusi. Bet propagandas līdzskrējēji atļaujas ņirgāties par svētām pagātnes atmiņām.Avoti:

1. Diena.lv – Polijas vēstnieks Latvijā lūdz atsaukt viedokļa rakstu http://www.diena.lv/latvija/viedokli/polijas-vestnieks-latvija-ludz-atsaukt-viedokla-rakstu-13989374

2. Puaro.lv – Barikāžu butaforija un Sudrabas drāma – http://puaro.lv/lv/politikas-raksti/nils-sakss-barikazu-butaforija-un-sudrabas-drama/&pg=5#comments

January 23, 2013 - Posted by | Atmodas_laiks, krievu impērisms, Okupācijas sekas, rusofašisms

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: