Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Kara muzejā norisināsies latviešu leģionāru datu informācijas diena

Arhīva foto

Latvijas Kara muzejā šodien norisināsies latviešu leģionāru datu informācijas diena, kurā ikviens interesents ir aicināts pārliecināties, vai viņa tuvinieki ir Kara muzeja datubāzē, informē muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs.

 Leģionāru datu informācijas dienas apmeklētāji no plkst.11 līdz 16 varēs aizpildīt ziņu anketas par saviem tuviniekiem un konsultēties ar muzeja vēsturniekiem. Jau vairākus gadus Latvijas Kara muzejā glabājas Daugavas vanagu leģionāru arhīvs, kas tiek izmantots muzeja ikdienas darbā un kuru plaši izmanto Latvijas vēsturnieki.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt fotogrāfijas un citas liecības, kuru izcelsme ir neskaidra, jo visas dienas garumā būs pieejami konsultanti, kas palīdzēs noskaidrot fotogrāfiju un vēstures liecību izcelsmi.

Visu dienu Latvijas kara muzejā tiks vadītas bezmaksas ekskursijas par Otro pasaules kara ekspozīciju, bet plkst.14 skolu jauniešiem, skolotājiem un interesentiem muzeja vēsturnieks Jānis Tomaševskis uzstāsies ar lekciju “Leģionāru piemiņas dienas pirmsākumi un svinēšanas tradīcijas trimdā”.

Latvijas Kara muzejs joprojām ir lielākā militārās vēstures krātuve Latvijā, kas ikdienas darbā pēta un popularizē latviešu karavīru veikumu, tādēļ jo īpaši būs gaidīti tie apmeklētāji, kas būs izšķīrušies par vēstures liecību nodošanu Kara muzeja krājumā.

Ja apmeklētāju interese būs ļoti liela, Kara muzejs akciju turpinās arī 13.martā.

March 12, 2013 - Posted by | Leģions

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: