Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Pēc NA iniciatīvas veidos nodibinājumu vēstures skaidrošanai

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» (NA) biedri un atbalstītāji nolēmuši veidot nodibinājumu, kura mērķis būs sabiedrības izglītošana par Latvijas valsts likumīgās varas atjaunošanas vēsturi, aģentūru LETA informēja NA preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Pēc NA iniciatīvas veidos nodibinājumu vēstures skaidrošanai

Foto: Edijs Pālēns/LETA

Nodibinājums arī vāks līdzekļus Latvijas varoņu piemiņas iemūžināšanai un rīkos citus ar vēstures jautājumiem saistītus pasākumus.

Lēmums par nodibinājuma veidošanu pieņemts šodien, NA biedriem un atbalstītājiem tikšanās laikā apkopojot idejas rīcības plānam Latvijas Centrālās padomes (LCP) vadītāja Konstantīna Čakstes un citu latviešu, kas pretojās okupācijas varām, piemiņas iemūžināšanai.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns NA gadskārtējā kongresā šomēnes aicināja rast iespēju godināt Konstantīnu Čaksti, Kārli Gopperu un Gunāru Astru – personas, kas, viņaprāt, vislabāk simbolizē latviešu pretestību okupācijas varām.

<p>Your browser does not support iframes.</p>

Šodienas NA sanāksmē vēsturnieki Ritvars Jansons un Raitis Ābelnieks uzstājās ar priekšlasījumu par LCP un Konstantīnu Čaksti. Savukārt NA Saeimas frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis izteicis priekšlikumu īstenot pirms gada rosināto ideju par pieminekli Latvijas varoņu piemiņas iemūžināšanai un aicinājis domubiedrus iesaistīties finansiālo līdzekļu vākšanā.

Kā norāda Ozoliņa, 17.marts šādai sanāksmei tika izvēlēts apzināti, jo simbolizē Latvijas valsts atjaunošanas centienus Otrā pasaules kara beigās.

1944. gada 17. martā tika sagatavots LCP memorands, kurā 190 plaši pazīstami Latvijas politiskie un kultūras darbinieki deklarēja nepieciešamību nekavējoties atjaunot Latvijas Republikas faktisko suverenitāti un izveidot Latvijas valdību.

LCP tika nodibināta 1943.gada 13.augustā kā nelegāls politisks centrs nolūkā koordinēt dažādu pretestības grupu darbību. To izveidoja lielāko pirmskara latviešu politisko partiju pārstāvji.

1944.gada pavasarī Vācijas drošības iestādes arestēja LCP vadītājus un viņi nonāca Štuthofas koncentrācijas nometnē. LCP memorands, kura oriģināls glabājas Kara muzejā, ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

March 17, 2013 - Posted by | Patriotisms, Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: