Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Kara upuru piemiņas dienā brūces sāp, bet samierināšanos nesola

Lestenē bija Vācijas vēstniecības pārstāvis, bet no Krievijas puses atsaucības nebija
Karav_ri_renate_briede-media_large
Goda sardze Brāļu kapos. Foto: Renāte Briede, LETA

Lai arī savā vēstījumā nacionālajiem karavīriem un partizāniem Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien Lestenē, pieminot Otrā pasaules kara upurus, atgādināja, ka „neatkarīgi no tā, kurā pusē tika karots, brūces visiem ir vienlīdz sāpīgas. Ir jākļūst par tādiem, kas vieno, nevis šķeļ”, pretējās pusēs karojušo samierināšana diezin vai izdosies. Par to liecina Ir.lv paustie bijušo karavīru viedokļi.

Trešdien gan Lestenes Brāļu kapos, kur guldīti Otrā pasaules kara laikā latviešu leģiona rindās kritušie karavīri, gan pie Brāļu kapu pieminekļa Dobelē Otrajā pasaules karā kritušajiem padomju armijas karavīriem, gan Rīgas Brāļu kapos tika oficiāli atzīmēta Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena un nacisma sagrāve. Ziedus Lestenes kapos, kur pabija arī Ir.lv, nolika Latvijas Nacionālo karavīru biedrības valdes priekšsēdētājs Edgars Skreija, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo partizānu apvienības priekšsēdētājs Ojārs Stefans, kā arī vairāki pašvaldību vadītāji.

Jau trešo gadu Aizsardzības ministrija aicina nolikt ziedus ne tikai latviešu karavīru atdusas vietās, bet arī padomju un vācu frontē karojušo piemiņas vietās. Aicināti tika arī pretējās pusēs karojušo pārstāvji. Nolikt ziedus Lestenes Brāļu kapos trešdien ieradās Vācijas vēstniecības pārstāvis, taču Krievijas vēstniecība uz uzaicinājumu neatsaucās.

Pasākuma uzrunās vairākkārt tika minēta abu pušu samierināšanas ideja, kas izbeigtu katru gadu notiekošos konfliktus karavīru piemiņas dienās, tai skaitā 16.martā un 9.maija pasākumos. Jau vairākus gadus tiek diskutēts par samierināšanās iespēju starp abām karojušajām pusēm. Nacionālo karavīru apvienības priekšsēdētājs Edgars Skreija Ir.lv skaidroja: „Abām pusēm samierināties problēma nebūtu. Problēmas radīsies partizāniem – ar tiem runāšanas nebūs.” Arī leģionāri pauda viedokli, sakot, ka samierināšanās nav reāla. „Samierināšanās nenotiks. Arī lielā daļā jauniešu vecāki jau ir iesējuši ideju par nodalījumu dažādās frontēs.”

Partizānu apvienības priekšsēdētājs Ojārs Stefans savā uzrunā Lestenē skeptiski norādīja, ka ar sarkanajiem partizāniem kopā atzīmēt piemiņas dienu neesot iespējams. Savukārt aizsardzības ministrs Pabriks izteicās, ka samierināšanos būs grūti panākt, kamēr Krievijas pārstāvji neatradīs laiku ierasties uz piemiņas pasākumiem.

Pēc piemiņas pasākuma oficiālās daļas pasākums turpinājās piemiņas vietā „Rumbās” Džūkstes pagastā. Rumbu muižas vietā uzstādīts piemiņas akmens, godinot leģionārus, kuri 1944.gadā šajā vietā nepadevās Padomju armijas karaspēkam.

May 8, 2013 - Posted by | 2. pasaules karš

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: