Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Vaidere aicina Nobela miera prēmiju piešķirt Krievijas organizācijai “Memoriāls”

“Memoriāls” pelnījis Nobela miera prēmiju par nozīmīgo darbu demokrātijas attīstīšanā Krievijā

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere kopā ar kolēģiem no Polijas un Baltijas valstīm ir sākusi parakstu vākšanu, izvirzot Krievijas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas “Memoriāls” kandidatūru Nobela miera prēmijai 2014.gadā.

Atbalstu organizācijai ir paudis arī EP prezidents Martins Šulcs, aģentūru LETA informēja Vaideres asistente Renāte Mikučevska.

“Organizācija “Memoriāls” ir pelnījusi Nobela miera prēmiju, veicot tik nozīmīgo darbu demokrātijas un uz likuma spēku balstītas pilsoniskas sabiedrības veidošanā Krievijā un ārpus tās robežām, tai pašā laikā sniedzot praktisku – finansiālu un juridisku – atbalstu arī Gulagā cietušajiem,” uzsver Vaidere, kura ir arī Latvijas Okupācijas izpētes biedrības Konsultatīvās padomes priekšsēdētāja.

Krievijas nevalstiskā organizācija “Memoriāls” tika dibināta 80.gadu beigās ar mērķi izveidot piemiņas memoriāla kompleksu Staļina represiju upuriem. Vēlāk “Memoriāls” izvērsa darbību un kļuva par cilvēktiesību aizsardzības organizāciju vairākās bijušās PSRS valstīs – Krievijā, Azerbaidžānā, Armēnijā, Gruzijā, Tadžikistānā, Moldovā un Ukrainā. Organizācija galvenokārt nodarbojas ar Padomju Savienības totalitārās pagātnes dokumentēšanu, kā arī cilvēktiesību uzraudzību bijušajās PSRS republikās.

2009.gadā “Memoriāls” saņēma Saharova balvu, ko Eiropas Parlaments pasniedz par domas brīvību personām un organizācijām, kas sniegušas nozīmīgu devumu cīņā pret apspiešanu, neiecietību un netaisnību. Saharova balva ir viens no veidiem, kā EP cenšas veicināt cilvēktiesību ievērošanu un demokrātiju pasaulē. Andrejs Saharovs bija “Memoriāla” pirmais līderis.

May 23, 2013 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: