Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Britu izlūkdienests ar kukuļiem atturējis Spāniju no pievienošanās Hitleram

Richard Norton-Taylor.  MI6 spent $200m bribing Spaniards in second world war

Newly released documents reveal secret services paid out fortune in bid to stop Franco joining war on Hitler’s side.  guardian.co.uk, Thursday 23 May 2013

Franco meets Hitler

Lielbritānijas izlūkdienests MI6 Otrā pasaules kara laikā maksājis lielas naudas summas Spānijas amatpersonām, lai tās nepieļautu valsts kļūšanu par nacistiskās Vācijas sabiedroto, liecina britu mediju ceturtdien publiskotie atslepenotie dokumenti. Kukuļos spāņu augsta ranga amatpersonām, kuģu īpašniekiem un slepenajiem aģentiem tika izmaksāta summa, kas šodien atbilstu 126 miljoniem latu.

Spāņu kukuļošana sākās 1940.gadā pēc tam, kad Lielbritānijas vēstnieks Madridē Semjuels Hors brīdināja premjerministra Vinstona Čērčila valdību, ka Spānija var tūlīt atteikties no savas neitralitātes politikas un iesaistīties karā nacistiskās Vācijas pusē. “Ir ļoti iespējama varbūtība, ka Spānijas iesaistīšanās karā būs atkarīga no ātras mūsu rīcības,” vēstulē Ārlietu ministrijai norādīja Hors, aicinot šī riska novēršanai atvēlēt pirmo miljonu dolāru.

Šaubu gadījumā vēstnieks ieteica sazināties ar premjerministru, un Čērčils deva savu piekrišanu, liecina laikrakstu The Guardian un The Times pagājušajā nedēļā publiskotie dokumenti. Nauda britu vēstniekam tika izmaksāta caur kādas Šveices bankas kontu Ņujorkā. Kā vēlāk apgalvoja pats Hors, britu nauda izlietota, lai panāktu to, ka arestēti sazvērnieki, kuri centās pārliecināt Spānijas diktatoru Francisko Franko karā nostāties Vācijas pusē.

The Guardian raksta, ka britu slepenie aģenti nodibinājuši kontaktus ar kādu spāņu republikāņu līderi un Spānijas Demokrātiskās alianses biedriem. Lielbritānijas ministri savukārt pārliecinājuši ASV šajā situācijā atļaut skaidras naudas plūsmu no bankas kontiem Ņujorkā.

May 27, 2013 - Posted by | 2. pasaules karš

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: