Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Vaidere Nobela prēmijai virzīs Krievijas NVO

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (V) kopā ar kolēģiem no Polijas un Baltijas valstīm trešdien uzsākusi parakstu vākšanu, izvirzot Krievijas nevalstiskās organizācijas «Memoriāls» kandidatūru Nobela miera prēmijai 2014.gadā. Savu atbalstu organizācijai ir paudis arī Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs, portālam «Apollo» pavēstīja deputātes asistente Renāte Mikučevska

«Organizācija «Memoriāls» ir pelnījusi Nobela Miera prēmiju, veicot tik nozīmīgo darbu demokrātijas un uz likuma spēku balstītas pilsoniskas sabiedrības veidošanā Krievijā un ārpus tās robežām, tai pašā laikā sniedzot praktisku – finansiālu un juridisku – atbalstu arī Gulagā cietušajiem,» uzsver Vaidere, kura ir arī Latvijas Okupācijas izpētes biedrības Konsultatīvās padomes priekšsēdētāja.

Krievijas nevalstiskā organizācija «Memoriāls» tika dibināta 1980. gadu beigās ar mērķi izveidot piemiņas memoriāla kompleksu Staļina represiju upuriem. Vēlāk «Memoriāls» izvērsa darbību un kļuva par cilvēktiesību aizsardzības organizāciju vairākās  bijušās PSRS valstīs — Krievijā, Azerbaidžānā, Armēnijā, Gruzijā, Tadžikistānā, Moldovā un Ukrainā.

Organizācija galvenokārt nodarbojas ar Padomju Savienības totalitārās pagātnes dokumentēšanu, kā arī cilvēktiesību uzraudzību bijušajās Padomju Savienības republikās.

Jau 2009.gadā «Memoriāls» saņēma Saharova balvu, ko Eiropas Parlaments pasniedz par domas brīvību personām un organizācijām, kas sniegušas nozīmīgu devumu cīņā pret apspiešanu, neiecietību un netaisnību. Saharova balva ir viens no veidiem, kā EP cenšas veicināt cilvēktiesību ievērošanu un demokrātiju pasaulē. Svarīgi piebilst, ka Andrejs Saharovs bija «Memoriāla» pirmais līderis.


 

July 17, 2013 - Posted by | Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: