Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Aicina sadoties rokās interaktīvajā Baltijas ceļā

Unikālā notikuma idejas atbalstītājus aicina veidot virtuālo karti
Balticway-media_large

Latvieši, lietuvieši un igauņi aicināti vēlreiz pievienoties Baltijas ceļam, šoreiz – sociālajos medijos. Interaktīvajā lapā thebalticway.eu plānots atjaunot vēsturisko notikumu, lai apliecinātu Baltijas valstu atbalstu brīvībai, vienotībai un kopīgiem ideāliem arī patlaban.

Unikālā notikuma gadadienas priekšvakarā Baltijas valstu iedzīvotāji aicināti atzīmēt šo notikumu, vēl vienu reizi ”sadodoties rokās” sociālajos tīklos. Latvieši, lietuvieši, igauņi un visi citi pasaules iedzīvotāji, kuri atbalsta Baltijas ceļa idejas, tiek aicināti izmantot sociālos tīklus, lai pievienotos virtuālai kartei, kas simboliski izseko vēsturiskā ceļa dalībnieku soļus no Tallinas līdz Viļņai.

Jaunākajai paaudzei, kura par šo notikumu ir dzirdējusi no saviem vecākiem un vecvecākiem, šī ir iespēja apliecināt pasaulei, ka Baltijas ceļa demonstrācijā iemiesoties ideāli vēl aizvien ir dzīvi. 1989. gada 23. augustā gandrīz divi miljoni cilvēku no trīs valstīm sadevās rokās miermīlīgā protesta akcijā, lai apliecinātu ticību brīvībai, demokrātijai un neatkarībai.

Baltijas ceļš bija nozīmīgākais mirklis ceļā uz Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu 1991.gadā. Tās dienas notikumus vēroja visi pasaules mediji, un Baltijas ceļš kļuva par vēsturisku simbolu vienotībai brīvības vārdā.

Savukārt Saeimas mājaslapā ievietots dokuments – deklarācija, ar kuru pirms 22 gadiem 21.augustā AP deputāti atjaunoja Latvijas faktisko neatkarību.

Nozīmīgākie dokumenti par Baltijas ceļa organizēšanu 2009.gadā tika iekļauti UNESCO programmas ”Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā. Baltijas ceļš pasaules mērogā tika atzīts par iespaidīgu nevardarbīgu protesta un solidaritātes paušanas aktu, kas tajā laikā bija unikāls miera kultūras piemērs.

Sociālo mediju kampaņas mērķis ir atdzīvināt 1989.gada vasaras emocijas, dodot iespēju arī jaunākajai paaudzei, kurai nebija iespējas šo Baltijas vēsturei nozīmīgo notikumu piedzīvot, izrādīt savu atbalstu un vienlaikus teikt ”paldies” saviem vecākiem, vecvecākiem, brāļiem un māsām, kuri stāvēja uz ceļa toreiz, pirms 24 gadiem.

Ielogojoties lapā ar savu sociālo mediju kontu Twitter, Facebook vai Draugiem.lv, ikviens var ”pievienoties” demonstrācijai, sekojot 600 km garajam ceļam uz virtuālas kartes. Piektdienas, 23.augusta, naktī Baltijas ceļa oficiālajā gadadienā, ceļš tiks pabeigts un ierakstīts vēsturē.

Jau vēstīts, ka 23. un 24.augustā no plkst.12 līdz 20 Esplanādē, ”Rīga 2014″ atklātajā telpā Eiropas digitālais arhīvs, bibliotēka un muzejs ”Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina Latvijas iedzīvotājus dalīties ar atmiņām, fotogrāfijām un citām liecībām no Baltijas ceļa norises.

Baltijas ceļa dalībniekiem būs iespēja digitalizēt savu līdzpaņemto Baltijas ceļa piemiņas lietu un iekļaut to digitālajā arhīvā publicēšanai vietnē europeana1989.eu, kurā apkopoti materiāli par ”Dzelzs priekškara” krišanas notikumiem Eiropā 1989.gadā. Piemiņas lieta var būt jebkas, kas konkrētajam cilvēkam saistās ar Baltijas ceļa akciju – fotogrāfija, dokuments, piespraude, apģērba gabals, tramvaja biļete u.c. Visi līdzi paņemtie materiāli tiks uzreiz atgriezti atpakaļ īpašniekam.

Sociālo mediju lietotāji, kuri vēlas uzzināt vairāk par Baltijas ceļa vēsturi, ir aicināti sekot Baltijas ceļa kontiem Twitter, Facebook un Draugiem.lv, kuros līdz pat piektdienas naktij varēs uzzināt interesantus faktus, fotogrāfijas un citātus no 1989.gada vasaras notikumiem.

August 22, 2013 - Posted by | Atmodas_laiks, piemiņa, PSRS sabrukšana

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: