Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Baltijas premjeri aicina atcerēties totalitāro režīmu upurus un izrādīt tiem godu

Baltijas premjeri aicina atcerēties totalitāro režīmu upurus un izrādīt tiem godu

Triju Baltijas valstu Ministru prezidenti kopīgā paziņojumā aicina ikvienu atcerēties totalitāro režīmu upurus un izrādīt tiem pienācīgu godu.

Komunisms un nacisms atņēma dzīvības miljoniem cilvēku. Baltijas valstīs nav nevienas ģimenes, kuru nebūtu skārusi šo ļaunprātīgo režīmu vardarbība. Bēdas skāra visas etniskās un sociālās grupas, uzsver Latvijas premjers Valdis Dombrovskis (V), Igaunijas premjers Andruss Ansips un Lietuvas premjers Aļģirds Butkevičs.

“Mēs atceramies totalitāro režīmu upurus un izrādām godu tiem, kuri cīnījās pret tirāniju un apspiestību. Mēs pieminam Baltijas tautu vēlmes pēc brīvības visspilgtāko izpausmi. 1989. gada 23. augustā divi miljoni cilvēku no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas stāvēja roku rokā Baltijas ceļā no Viļņas cauri Rīgai līdz Tallinai, lai pieprasītu neatkarību atjaunošanu, ko bija laupījis padomju režīms. Mūsu mierīgā tiekšanās pēc brīvības bija stiprāka par padomju varu, jo taisnīgums bija mūsu pusē,” teikts premjeru paziņojumā.

23.augusts ir Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres diena. Šodien pasaule piemin 20. gadsimta totalitāro režīmu upurus. 1939.gada 23.augustā Padomju Savienība, ko vadīja Josifs Staļins, un Vācijas Reihs, ko vadīja Ādolfs Hitlers, noslēdza slepenu vienošanos, lai sadalītu un iekarotu Eiropu. Brīvību mīlošās Eiropas nācijas tika pakļautas totalitārajam režīmam, un sāka valdīt terorisms.

August 23, 2013 - Posted by | piemiņa, totalitārisms

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: