Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Par Latvijas karoga zaimošanu DP sākusi kriminālprocesu pret Osipovu

Foto: LETA

Drošības policija (DP) ir sākusi kriminālprocesu pret partijas “Par dzimto valodu!” līderi Jevgēniju Osipovu saistībā ar valsts svētku laikā sociālajā tīklā pausto viedokli par sarkanbaltsarkano lentīti.

Ar iesniegumu DP izvērtēt Osipova rīcību bija vērsies Vidzemes Augstskolas Politoloģijas programmas students, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK biedrs (VL-TB/LNNK) Artis Spertāls.

Kā Spertāls apliecināja aģentūrai LETA, DP atbildē viņu informējusi, ka 20.novembrī pret Osipovu sākts kriminālprocess saskaņā ar krimināllikuma 93.pantu – par Latvijas valsts simbola – Latvijas karoga zaimošanu.

Jau ziņots, Osipovs valsts svētku laikā sociālajā vietnē “Facebook” ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu “figņu”. Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti “puvušu asiņu krāsā”. Osipova izteikumi izraisījuši plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Vēl 14.novembrī DP pārstāvji skaidroja, ka sabiedrības sašutumu izpelnījušais Osipova komentārs internetā par sarkanbaltsarkano lentīti ir nosodāms no ētiskā viedokļa, taču nav kriminālpārkāpums.

Kā skaidroja DP, krimināllikums paredz atbildību par Latvijas valsts ģerboņa vai Latvijas valsts karoga noraušanu, saplēšanu, iznīcināšanu vai par citādu šo valsts simbolu zaimošanu, kā arī par Latvijas valsts himnas publisku zaimošanu. Ņemot vērā to, ka Osipova sociālā tīklā “Facebook” minētie izteikumi ir vērsti pret lentīti, nevis Latvijas valsts karogu, ģerboni vai himnu, šo gadījumu nevar kvalificēt kā noziedzīgu nodarījumu.

“Lai gan šie izteikumi ir uzskatāmi par klaji necienīgas attieksmes paušanu pret ikvienu Latvijas Republikas iedzīvotāju, kurš godā Latvijas valsts simbolus, un ir nosodāmi no morālā un ētiskā viedokļa, tie nav krimināli sodāmi,” norāda DP. DP iepriekš norādīja, ka izprot daudzu dažādu tautību Latvijas iedzīvotāju pausto sašutumu par šiem izteikumiem, taču vienlaikus uzsvēra, ka Latvija ir demokrātiska valsts, kur personai ir tiesības brīvi paust savu viedokli, ja tas nepārkāpj tiesību normas.

Jau ziņots, ka Lāčplēša dienas ieskaņas pasākumos Aizsardzības ministrija (AM) aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti. Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki šogad sagādājuši 11 kilometrus un 130 metrus sarkanbaltsarkano lentīšu.

November 26, 2013 - Posted by | Okupācijas sekas

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: