Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Ukrainā nacionālisti Banderas jubilejā rīko lāpu gājienus

Bandera_pscr-media_large
1.janvāra lāpu gājienā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā – priekšplānā sieviete tur rokās Stepana Banderas portretu.
Foto: AFP/LETA

Ap 10 tūkstoš dalībnieku pirmajā jaunā gada dienā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā pulcēja lāpu gājiens, kas bija veltīts 105.gadadienai kopš dzimis Ukrainas nacionālistu leģenda Stepans Bandera, vēsta aģentūra TCH.

Gājiens devās pa Kijevas galvenajām ielām. Tajā piedalījās arī Ukrainas Eiromaidana protestu līderi Oļegs Tjagņiboks, Igors Mirošņičenko un citi.

Pirms gājiena partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko norādīja, ka viņam nav nekāda sakara ar nesen izveidoto Visukrainas apvienību “Maidans” un šo gājienu. Viņaprāt, šis gājiens ir kaut kas ārkārtējs un tā iniciatīva pieder partijas “Svoboda” (Brīvība) līderim Tjagņibokam, vēsta aģentūra UNIAN.

Kļičko arī uzskata, ka uz Neatkarības laukumu Kijevā nāk dažādi cilvēki, kuri atbalsta dažādas partijas, “cilvēki nāk uz šejieni, lai cīnītos par sevi”, tāpēc nav vajadzīgs Maidanu “krāsot vienās vai otrās krāsās”.

Līdzīgi mītiņi notika arī Ļvovas centrā, Hmeļņickā un Ivanofrankovskā, ziņo ITAR-TASS. Ļvovā ap 1000 cilvēku devās pie Banderas pieminekļa, kur notika mītiņš. Gājiena dalībnieki rokās turēja plakātus un lāpas.

Partija “Svoboda” norāda, ka nacionālās atbrīvošanas kustības varoņa Banderas jubilejas lāpu gājiens jau kļuvis par tradīciju – šogad tas Kijevā noticis jau astoto reizi. Savukārt jau kopš pērnā gada 21.novembra Kijevā nav rimušies pret prezidentu Viktoru Janukoviču un viņa antieiropeisko politiku vērstie protesti.

Viens no Ukrainas nacionālistu kustības līderiem Stepans Bandera ir personība, kuru Ukrainas neatkarības atbalstītāji, sevišķi Rietumukrainā, godā par brīvības cīnītāju, savukārt otra valsts iedzīvotāju daļa viņu kritizē par sadarbību Otrā pasaules kara laikā ar Hitlera Vācijas režīmu.

Bandera aktīvi darbojās pagājušajā gadsimtā no 1930. līdz 1950.gadiem. No 1941. līdz 1959. gadam viņš bija Ukraiņu nacionālistu organizācijas (UNO) (Організація Українських Націоналістів) līderis.

http://goo.gl/jUZozi

January 2, 2014 - Posted by | Patriotisms

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: