Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Lietuvieši dalīsies ar iespaidiem no redzētā Sibīrijā

Okupācijas muzejā lietuviešu jaunieši dalīsies ar iespaidiem no redzētā Sibīrijā

Okupācijas muzejā lietuviešu jaunieši dalīsies ar iespaidiem no redzētā Sibīrijā 

Ceturtdien, 13. martā, pulksten 17 Latvijas Okupācijas muzejā Raiņa bulvārī 7 notiks sarīkojums projekta “Misija Sibīrija” ietvaros, kurā jaunieši no Lietuvas stāstīs par 2013. gada ekspedīciju uz Sibīriju.

“Misija Sibīrija” – tas ir jaunatnes pilsoniskās un patriotiskās audzināšanas projekts, kura laikā tiek iemūžinātas atmiņas par Sibīrijā ieslodzītajiem tautiešiem. Tā laikā jauniešu ekspedīcijas no Lietuvas dodas sakārtot Sibīrijas dziļumā novārtā atstātos izsūtīto un politiski ieslodzīto lietuviešu kapus, kā arī satiekas ar lietuviešiem, kas tur joprojām dzīvo.

Pēc atgriešanās Lietuvā projekta dalībnieki iepazīstina ar saviem paveiktajiem darbiem. No projekta realizācijas sākuma lietuviešu izsūtījumu un ieslodzījuma vietas Sibīrijā jau apmeklējušas 12 jauniešu ekspedīcijas, kuras sakārtojušas ap 100 lietuviešu kapu un satikušies ar tur dzīvojošajiem lietuviešiem.

2013. gada projekta “Misija Sibīrija’13” dalībnieki devās ekspedīcijā uz Tjumeņas apgabalu.

Tikšanās laikā projekta dalībnieki dalīsies ar saviem iespaidiem par ekspedīciju, atmiņām par notikumiem, kas viņam visvairāk palikuši prātā, un iepazīstinās ar projekta laikā veiktajiem darbiem.

Pasākumu aicināts apmeklēt ikviens interesents.


Šajā sakarā, uzsverot lietuviešu lielo veikumu savas tautas ciešanu vēstures apzināšanā, pievienojam tālajā 1990. gadā Intas ekspedīcijā  uzņemto Lietuvas TV filma TIE, KAM MĀJU NAV, kuru dublējām latviski:

1990. gada vasarā Komi polārā apvidū gulaga vietās Intā (Intlag) vienlaikus ar latviešu Alfreda Geidāna grupu strādāja Lietuvas ekspedīcija, kas apzināja un pārveda uz Lietuvu daudzu savu tautiešu mirstīgās atliekas un uzstādīja piemiņas zīmes nomocītajiem. Ar pateicību jāatceras, ka lietuvieši tad arī sedza ceļa izdevumus latviešiem.

 

March 11, 2014 - Posted by | deportācijas, gulags, Krievija, piemiņa, PSRS, REPRESĒTIE

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: