Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Radikāļus, kuri iebrauks uz 16.marta pasākumiem, liks «melnajā sarakstā»

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Latvijā uz 16.marta pasākumiem vēlas ierasties vairākas radikāli noskaņotas personas, un lai nepieļautu personu ieceļošanu valstī, tās tiks iekļautas tā dēvētajā melnajā sarakstā, apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Patlaban precīzu personu skaitu ministrs nosaukt nevarēja. IeM šobrīd aktīvi sadarbojas ar Ārlietu ministriju, lai uz 16.marta pasākumiem nepieļautu arī lielu radikālu grupējumu ierašanos Latvijā. Robežsardze par šādu personu ierašanos ir informēta, sacīja ministrs.

Iepriekš Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks stāstīja, ka DP rīcībā ir informācija par radikālu personu ierašanās iespējamību Latvijā uz 16.marta pasākumiem. Toreiz gan Reiniks norādīja, ka šīs personas «melnajā sarakstā» iekļautas netiks.

DP norādīja, ka radikāli noskaņotās personas varētu būt, piemēram, no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Šīs personas ir gan leģionāru pretinieki, gan to atbalstītāji. Reiniks mierināja, ka personu skaits varētu būt neliels, tāpēc DP īpašus riskus nesaskata.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija nolēmusi atļaut visus 16.martā pieteiktos pasākumus, nosakot, ka pretēju viedokļu paudējiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Nevar pilnībā izslēgt provokatīvu rīcību

Nav iespējams izslēgt iespējamību, ka 16.marta pasākumu dalībnieki varētu mēģināt rīkoties provokatīvi un veicināt vardarbīgu sadursmju izcelšanos starp atšķirīgo viedokļu paudējiem, aģentūrai LETA atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Ministrs norādīja, ka nav 100% garantijas izsargāties no gājiena un piketu pāraugšanas vardarbīgās sadursmēs, tāpēc policijai ir jābūt pilnā gatavībā reaģēt.

Valsts policija arī šogad, kā katru gadu, 16.martā strādās pastiprinātā režīmā. Ņemot vērā pieteikto pasākumu skaitu, apjomu un norisināšanos dažādās lokācijas vietās, policijai ir jākoncentrē pietiekami lieli cilvēku resursi, uz ielām izvietojot lielāku kārtības sargu skaitu, norādīja Kozlovskis.

Policijai patlaban paredzēts izstrādāt Sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu, kurš savu gala redakciju iegūs burtiski pirms pasākumu norises.

Atkarībā no konfrontācijas un tās sekām izrietēs sodu bardzība, pastāstīja ministrs. Viņš paredz, ka asu vārdu apmaiņa starp pretējo viedokļu paudējiem būs neizbēgama un, iespējams, ir traktējama kā demokrātiskais sabiedrības iekārtai piederoša, turpretī gadījumā, ja kādai personai tiks nodarīts būtisks kaitējums, situācija un sodu apmērs ir vērtējams citādāk.

Valsts policija arī šogad ir piedalījusies Rīgas domes sēdēs, kur tiek izskatīti pasākumu pieteikumi, un sniegusi savus komentārus par pasākumu pieteicējiem. Kā pozitīvu aspektu ministrs vērtē pieņemtos likumu grozījumus, kas paredzējuši iespēju nodalīt pasākumus tādā veidā, ka tie netiek rīkoti vienādās lokācijas vietās, bet gan nostatu viens no otra.

Pastiprinātas bažas neviena no pasākumu pieteikušajām organizācijām nesagādā, atzīst ministrs. Vienlaicīgi viņš norāda, ka cits jautājums ir par dažādu mērķu vadītām provokācijām, no kurām ir atkarīga kopējā notikumu attīstība. Kozlovskis norādīja, ka sakaitētā Ukrainas situācija palielina gan provokāciju, gan no tām izrietošo notikumu attīstību, tostarp vardarbīgu sadursmju, iespējamību.

Ministrs paredz, ka šodien tiesā biedrība «Apvienība pret nacismu» apstrīdēs lēmumu par skaņu pastiprinošu iekārtu izmantošanas aizliegumu un piketa rīkošanas vietu 16.marta pasākumā.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis šodien Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» pastāstīja, ka policija uzrauga situāciju un tiek izstrādāts sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāns. Ņemot vērā, ka pasākumos pie Brīvības pieminekļa plāno piedalīties vairāki simti cilvēku, policijas spēki uz vietas būs pietiekami un spēs nodrošināt kārtību, apgalvoja Ķuzis.

Viņš arī pastāstīja, ka policija būs pa vidu starp leģionāru piemiņas gājiena dalībniekiem un tā sauktajiem antifašistiem.

Pretēju viedokļu paudējiem Rīgas dome nolēma liegt 16.martā Rīgā izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas. Kā vienīgie šādu tehnisko nodrošinājumu bija pieteikusi biedrība «Apvienība pret nacismu».

Tāpat biedrībai «Apvienība pret nacismu», kas 16.martā no plkst.10 līdz 13 iecerējusi tiešā Brīvības pieminekļa tuvumā piketēt «pret «Waffen SS» veterānu glorifikāciju Latvijā», nāksies mainīt pulcēšanās vietu – pasākumam atvēlēts Brīvības laukums no pilsētas kanāla līdz Aspazijas bulvārim.

Biedrība iepriekš jau paziņojusi, ka vērsīsies tiesā, lai apstrīdētu Rīgas domes aizliegumu.

Biedrības pārstāvis Jānis Kuzins norādīja, ka apvienība gatavojas 16.martā rīkot «dziesmu svētkus» – tikšot savākti vairāki kori un skaļi dziedātas dziesmas.

Jau ziņots, ka kopumā 16.martā plānoti četri pasākumi – biedrības «Daugavas Vanagi Latvijā» Limbažu nodaļa no plkst.11 līdz 13 pieteikusi gājienu. Pēc piemiņas dievkalpojuma Doma baznīcā aptuveni 100 cilvēku dosies gājienā cauri Vecrīgai, lai noliktu ziedus pie Brīvības pieminekļa, godinot latviešu leģionāru piemiņu.

«Daugavas Vanagiem» pievienosies arī biedrība «Gustava Celmiņa centrs», kas atsaukusi savu atsevišķi pieteikto pasākumu pie «Laimas» pulksteņa.

Vienlaikus Valērijs Oščenkovs Doma laukumā no plkst.10 līdz 13 gatavojas rīkot piketu «pret «Waffen SS» veterānu glorifikāciju Latvijā». Arī šajā gadījumā piketētājiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas. Radzēvičam par šādu pozīciju izdevies panākt vienošanos, norādot, ka Doma laukumā atrodas gan baznīca, kurā svētdien notiks dievkalpojums, gan Latvijas Radio ēka, kuras darbu trokšņi var apgrūtināt.

Biedrība «Paspēlēsimies» jau no plkst.6 līdz 13 Brīvības pieminekļa apkaimē, ieskaitot piemineklim pieguļošo zaļo zonu Bastejkalnā un operas skvēra pusē, plāno izvērst informatīvu sanāksmi, lai atgādinātu par 1944.gada 16.martā notikušajām latviešu leģionāru kaujām. Pasākums pieteikts plašā teritorijā, taču iesniegumā Rīgas domei norādīts, ka tajā varētu piedalīties aptuveni 10 cilvēku.

March 11, 2014 - Posted by | 16.marts

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: