Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Latvijas Centrālās padomes memorandam – 70

Datums: 2014-03-17   Laiks: 18:00:00

 

Latvijas Centrālā padome

 

Pirmdien, 17.martā, 18:00 pie Brīvības pieminekļa notiks pasākums “Latvijas Centrālās Padomes Memorandam – 70″, atceroties 189 Latvijas inteliģences pārstāvju 1944.gada 17.martā parakstīto Memorandu par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

 

Piedalīties pasākumā ir aicināts ikviens labas gribas cilvēks. Sanākušie ļaudis Brīvības pieminekļa pakājē iedegs 189 sveces. Tās degs to 189 Latvijas patriotu piemiņai, kuri 1944. gada 17. martā parakstīja KONSTANTĪNA ČAKSTES vadītās nacionālās pretošanās organizācijas “Latvijas Centrālās Padomes” Memorandu. Toreiz pirms 70 gadiem Nacistiskās Vācijas un draudošās atkārtotās PSRS okupācijas apstākļos Memorandā tika izteikta prasība atjaunot neatkarīgu Latvijas Republiku.

 

PASĀKUMA MĒRĶIS ir atcerēties Memoranda parakstītāju drosmīgo patriotisko rīcību un Latvijas mīlestību, kā arī aicināt cilvēkus mūsu laikā ņemt viņu vērtības par vaduguni Latvijas šodienas un nākotnes veidošanas darbos. MEMORANDU PARAKSTĪJA dažādu nozaru pārstāvji – LU un LLU profesori, juristi, ārsti, lauksaimnieki, bijušie Saeimas deputāti, rakstnieki, mūziķi, baznīcu vadītāji, sabiedriskie darbinieki un citu amatu pārstāvji.

 

Konstantīna Čakstes vadītā LCP nesadarbojās ne ar vienu no Latvijas ienaidniekiem – okupācijas varām. Tās mērķis bija informēt Rietumu sabiedrotos par Latvijas tautas traģisko situāciju un sekmēt Latvijas neatkarības atjaunošanu ar Rietumvalstu palīdzību.

 

Pasākumu rīko neatkarīga patriotisku domubiedru grupa Jurģa Klotiņa vadībā. Vairāk informācijas, rakstot uz epastu: jurgis.klotins@gmail.com vai zvanot – 29182954.

March 13, 2014 - Posted by | 2. pasaules karš, nepakļaušanās, pretošanās, Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: