Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Līdz valsts jubilejai sola pabeigt memoriālu represētajiem


Foto: LETA

Pēc Latvijas politiski represēto apvienības  (LPRA) lūguma vakar Ministru prezidente Laimdota Straujuma tikās ar LPRA valdes priekšsēdētāju Gunāru Resno, lai pārrunātu  Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

G. Resnais ar aicinājumu izveidot memoriālu – piemiņas vietu Rīgā, kas vēsta par tautas upuriem padomju okupācijas režīmā, – vērsās jau pie Aigara Kalvīša valdības. Pēc tam Kultūras ministrijas rīkotā starptautiskā pieminekļu skiču konkursā 55 piedāvājumu konkurencē uzvarēja arhitekts Kristaps Ģelzis ar darbu “Vēstures taktīla”. Tas notika 2008. gadā. Un 2009. gada sākumā LPRA savā 20. konferencē pieņēma rezolūciju, kurā atbalstīja “idejiski un mākslinieciski bagāto projektu un vietas izvēli Rīgā, Strēlnieku laukumā” un uzsvēra, ka svarīgi sākt memoriāla celtniecību vienlaikus ar Okupācijas muzeja piebūvi “Nākotnes nams”.

Pašlaik norit šo objektu tehnisko projektu izstrāde, un, ņemot vērā, cik ilgs laiks jau pagājis kopš ieceres rašanās un projektu konkursa norises, LPRA bija radušās bažas par iespēju tuvāko četru gadu laikā tikt līdz rezultātam. G. Resnais uzsver, ka memoriāla tapšanas priekšdarbos valsts ieguldījusi jau vairāk par 200 000 latu.

“Sarunā ar Latvijas Politiski represēto apvienību tika kliedētas bažas par Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību un Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukciju,” uzsver L. Straujuma. “Vēsturiskās atmiņas vārdā mums ir svarīgi šie abi objekti. Valdība ir gatava sniegt atbalstu Latvijas Politiski represēto apvienības iniciatīvām, un šobrīd neredzu nekādas pretrunas un iemeslus, lai kāda no šiem projektiem attīstība tiktu kavēta.” Abus projektus realizē Kultūras un Finanšu ministrijas un Valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”, un gan Okupācijas muzejam, gan memoriālam jātop gatavam līdz 2018. gadam.

May 27, 2014 - Posted by | piemiņas vietas

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: