Noziegumi pret cilvēci

Marksisma_ideoloģijas_iedvesmotie_noziegumi_pret_cilvēci._Jaunpienesumi_vietnei_http://lpra.vip.lv

Atmiņu vakars “Eduardam Berklavam -100”

Okupācijas muzejs aicina uz atmiņu vakaru “Eduardam Berklavam -100”

Ceturtdien, 5. jūnijā plkst. 17.30  Latvijas Okupācijas muzejā Raiņa bulvārī 7 notiks ievērojamā latviešu politiķa Eduarda Berklava 100. dzimšanas dienai veltīts atmiņu vakars.

Pasākumā Eduarda Berklava draugi un laikabiedri: Anta Rudzīte, Didzis Liepiņš, Einārs Cilinskis, Aleksandrs Kiršteins u.c. dalīsies pārdomās par izcilās personības nozīmi Latvijas vēsturē. Videofragmentos būs iespēja uzklausīt viņa teikto.

Eduards Berklavs (1914. – 2004.) ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta latviešu politiķiem, kurš darbojies arī okupācijas apstākļos. Ieņemdams dažādus amatus padomju sistēmā no 1950. gadu vidus līdz 1950. gadu beigām, viņš iestājās par latviešu valodas tiesībām un pret apzinātu Latvijas rusificēšanu. E. Berklavs bija tā laika redzamākais nacionālkomunists. Pēc Maskavas veiktās Latvijas nacionālkomunistu darbības pārtraukšanas viņš Latviju bija spiests atstāt. Pēc atgriešanās Latvijā viņš 1971. gadā sarakstīja „17 latviešu komunistu vēstuli”, kas tika nogādāta Rietumos un sniedza vispilnīgāko ainu par Latvijas kolonizāciju. 1988. gadā E. Berklavs bija viens no Latvijas Nacionālās neatkarības kustības dibinātājiem un tās pirmais priekšsēdētājs. LNNK pirmā iestājās par pilnīgu Latvijas neatkarību no PSRS. 1990. gadā tika ievēlēts Augstākajā Padomē. Bija arī 5. Saeimas deputāts.

Uz sarīkojumu Okupācijas muzejā aicināti visi interesenti. Ieeja par ziedojumu.

 

May 29, 2014 - Posted by | piemiņa, Vēsture

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: